Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnickie mażoretki „Prima” z sukcesem w Iwano-Frankowsku

Świdnickie mażoretki „Prima” z sukcesem w Iwano-Frankowsku [FOTO]

1

Sukcesem zakończyły się występy działającego przy Świdnickim Ośrodku Kultury Zespołu Mażoretek „Prima”. Prowadzone przez choreografów Lubomira Szmida i Annę Trzeciak tancerki zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas XXIX Międzynarodowego Festiwalu Fest w Iwano-Frankowsku na Ukrainie.

18 dziewcząt zaprezentowało różne układy taneczne podczas trzech festiwalowych dni (14-17 lutego 2019). Rywalizowały z 48 zespołami z Ukrainy oraz Polski. Choć program pokazów był bardzo napięty, znalazł się czas na zwiedzenie miasta, m.in. pałacu Potockich i ratusza.

Choreografów w opiece nad dziewczętami wspierali rodzice jednej z uczestniczek,  Małgorzata i Wojciech Przybylscy, a ze strony organizatorów przewodnikiem i opiekunką była Ulana Basarab-Hanczak, naczelnik Wydziału Stosunków Międzynarodowych, Turystyki i Promocji Rady Miasta Iwano-Frankowska.

Udział w festiwalu zakończył się sukcesem. Nagrodę i gratulacje mażoretki i choreografowie odbierali od mera Rusłan Marcinkiwa oraz Leoniłły Żodik, założycielki i dyrektora artystycznego festiwalu.

/opr. red./

Poprzedni artykułWidowiskowy spektakl na niebie
Następny artykułOstatnie ślizgi na świdnickim lodowisku