Strona główna Wydarzenia Marcinowice Rady sołeckie i sołtysi w gminie Marcinowice wybrani

Rady sołeckie i sołtysi w gminie Marcinowice wybrani

0

W gminie Marcinowice zakończyły się wybory nowych sołtysów i rad sołeckich na czteroletnią kadencję 2019-2023.

Wybory zostały przeprowadzone w osiemnastu z dziewiętnastu miejscowości gminy Marcinowice w styczniu i lutym 2019 r. podczas zebrań wiejskich zarządzonych przez Wójta Gminy Marcinowice.  W miejscowości Mysłaków, gdzie obecnie sołtysem jest  Emanuela Gerus, takie wybory odbędą się dopiero jesienią tego roku.

Podczas zebrań każdy ustępujący sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności na rzecz wsi, wyszczególniając zadania, jakie zostały zrealizowane.

We wszystkich zebraniach uczestniczył także wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń, który m.in. odpowiadał  na pytania zebranych. Mieszkańcy podejmowali głównie tematy dotyczące m.in. potrzeby montażu nowych punktów oświetlenia ulicznego, remontu dróg, budowy dróg transportu rolnego i chodników, udrażniania rowów, zgłaszali problemy z zanieczyszczonym powietrzem, odśnieżaniem w trakcie zimy i problemy z brakiem komunikacji publicznej. Podnoszono także sprawy dotyczące kanalizacji wsi, miejsc niebezpiecznych, udrożnienia rzeki oraz potrzeby budowy zbiornika retencyjnego.

Potrzeb jest wiele, a budżet gminy nie jest duży. Mimo to będziemy starać się, wspólnie z Radą Gminy, aby w każdej miejscowości zrealizować potrzebne zadania, chociażby punkty oświetlenia ulicznego, których wciąż brakuje. Bardzo ważne jest także, aby zamontować monitoring w całej gminie, zadanie to jest powoli realizowane i myślę, że wspólnie z sołtysami będziemy to działanie kontynuować – mówił wójt.

Lista nowo wybranych sołtysów:

Biała – Małgorzata Jurek,
Chwałków – Małgorzata Sala,
Gola Świdnicka – Józef Młocek,
Gruszów – Katarzyna Taratuta,
Kątki – Marek Dybul,
Klecin – Elżbieta Łukomska,
Krasków – Janusz Rygulski,
Marcinowice – Monika Jarzyna,
Sady – Dominik Szydełko,
Stefanowice – Janina Grabowa,
Strzelce – Waldemar Krzyśków,
Szczepanów – Wojciech Kasprzycki,
Śmiałowice – Magdalena Szal-Żółkiewska,
Tąpadła – Jacek Michułka,
Tworzyjanów – Arkadiusz Kulig,
Wirki – Teresa Michalak,
Wiry – Adam Cajzner,
Zebrzydów – Katarzyna Zając.

/UG Marcinowice/

Poprzedni artykułTrwa walka o mistrzowską koronę
Następny artykułKierowała po środkach odurzających