Strona główna Wydarzenia Świdnica Przyszłe pierwszaki z wizytą w budynku „105” przy ul. Saperów

Przyszłe pierwszaki z wizytą w budynku „105” przy ul. Saperów

0

Od dwóch lat budynek dawnego Gimnazjum nr 3 przy ul. Saperów w Świdnicy jest jedną z siedzib Szkoły Podstawowej nr 105, ale dopiero od września będą się tu uczyć najmłodsze dzieci. Szkoła opuszcza dotychczasowy budynek przy ul. Folwarcznej.

Placówka funkcjonowała w dwóch obiektach. Przy ul. Saperów uczyły się dzieci najstarszych klas szkoły podstawowej oraz ostatni gimnazjaliści. Młodsze dzieci pozostawały w budynku przy ul. Folwarcznej. Od nowego roku szkolnego dołączą do kolegów z wyższych klas.

21 lutego szkoła zorganizowała dzień otwarty dla dzieci, które w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych. – Na zwiedzających szkołę czekały liczne atrakcje m.in. w   nowocześnie wyposażonej bibliotece, centrum multimedialnym, pracowniach informatycznych i pracowni językowej. Bardzo podobały się zajęcia z elementami programowania dla najmłodszych – Scotiego.  Dzieci brały udział w doświadczeniach, projekcjach filmowych, zgadywankach i obserwacjach, do których wykorzystano tablice multimedialne. Dla lubiących ruch przygotowano zajęcia sportowe, zestawy ćwiczeń na ścieżkach sensorycznych oraz warsztaty taneczne i pokaz zumby. Wielu emocji dostarczyły zajęcia w garderobie szkolnej, gdzie każde dziecko mogło przebrać się w kostium ulubionego bohatera i odegrać scenkę teatralną. Ciekawscy mogli obserwować maleńkiego kurczaczka, który wygrzewał się pod specjalną lampą a także budowę ptasiego pióra pod mikroskopem. Dzieci brały również udział w warsztatach plastycznych, na których za pomocą różnorodnych technik wyczarowywały swoich ptasich przyjaciół – opisuje Ilona Sipowicz z SP nr 105. 

Dzieci i rodzice obejrzeli klasy i świetlice. Na zakończenie wszyscy goście zostali poczęstowani w szkolnej kawiarence, a dzieci otrzymały drobne upominki.

/opr. red./

Poprzedni artykułSkarżą się na piratów drogowych i „mistrzów” parkowania
Następny artykułZnamy najlepszych młodych siatkarzy [FOTO]