Duże opady śniegu, które nad ranem zasypały całe południe województwa dolnośląskiego, były zaskoczeniem po niemal wiosennej sobocie. Z jednej strony gruba warstwa puchu stała się utrapieniem dla pieszych i kierowców, z drugiej dała pole do popisu wszystkim, którzy lubią zimowe zabawy.
Bajkowo zimowa Świdnica wygląda w obiektywie Michała Nadolskiego:
Rodzina pani Edyty z Lutomi przed południem stworzyła dwumetrowego bałwana:
![Chwile radości w schronisku św. Brata Alberta w Świdnicy. To był bal! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/bal-karnawalowy-w-schronisku-dla-osob-w-kryzysie-bezdomnosci-w-Swidnicy-fot.-Towarzystwo-im.sw_.-Brata-Alberta-7-238x178.jpg)




![Szklanka na drogach i chodnikach, seria kolizji, problemy na kolei. Służby apelują o ostrożność [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tworzyjanow-wypadek-2026.02.05-0-100x75.jpg)
![Zima zaskoczyła drogowców. Zdarzenia na drogach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-3-100x75.jpg)

![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)
![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)