Strona główna Wydarzenia Świdnica Królewska gra w SP2

Królewska gra w SP2

0

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.” uważał Paul Morphy, którego cytat stał się mottem I Indywidualnych Mistrzostw SP2 w szachach.

 25 uczniów rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-2 i klas 4-5. Oprócz walki o Tytuł Mistrza Szkoły zawody miały również na celu popularyzację tej niezwykle ciekawej gry strategicznej, która rozwija w uczniach myślenie logiczne oraz wyobraźnię przestrzenną . Emocji było sporo, a do wyłonienia najlepszych potrzebne były dogrywki. Tytuł Mistrza Szachowego w kategorii klas 4-5 uzyskała Woźny Weronika  z klasy 4b, która w dogrywce pokonała Lenę Gączkowską 5a, natomiast III miejsce uzyskał Karol Gączkowski 5a, pokonując w dogrywce Weronikę Pisulę 5a.

W klasach młodszych rozgrywki odbywały się systemem szwajcarskim (5 rund) i aż czworo uczniów uzyskało taką samą liczbę punktów:   Lena Płoczyniak 2a, Olga Niciarz 1b, Julian Grzyb 2a i Beniamin Bednarek 1b. Pomiędzy tymi uczniami rozegrana zostanie  w przyszłym tygodniu dogrywka. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, najlepsi puchary i szachy. Jestem przekonana, że królewska gra na stałe zagości w SP2 , a szachy staną się doskonałą okazją do rodzinnych wspólnych rozgrywek. Mistrzostwa przygotował i przeprowadził  Wojciech Kowalczuk z MDK.

AM

Poprzedni artykułHarcerskie święto w dniu urodzin założycieli skautingu
Następny artykułTrójka zagrała dla Bartka – Koncert charytatywny w Liceum Skłodowskiej