Strona główna 112 Kierowca z zakazem, pasażer z narkotykami

Kierowca z zakazem, pasażer z narkotykami

1

W ręce policjantów ze Świebodzic wpadł 21-latek, który jechał autem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Uwagę mundurowych przykuł także podróżujący z nim 19-latek, który na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. Jak się okazało, młody mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

Wczoraj, tuż po godz 10.00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Seat Ibiza. Kierującym okazał się być 21-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna nie okazał dokumentu uprawniającego go do kierowania pojazdami mechanicznymi. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierujący był trzeźwy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

19-letni pasażer, mieszkaniec powiatu świdnickiego, który podróżował z 21-latkiem również zwrócił na siebie uwagę stróżów prawa. Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. W wyniku podjętych czynności okazało się, że posiadał przy sobie środki odurzające, ponad 30 porcji amfetaminy i pięć sztuk tabletek ecstazy. W efekcie 19-latek również został zatrzymany – dodaje Ząbek.

Jak przypomina rzecznik świdnickiej policji, za kierowanie autem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Z kolei w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRozpoznajesz te kobiety? Zawiadom policję!
Następny artykułSubwencja oświatowa: 2 miliony więcej dla Świebodzic, 1,2 mniej dla Świdnicy