Strona główna Wydarzenia Żarów Będzie zgoda na zakład masy bitumicznej? Rozprawa z udziałem mieszkańców

Będzie zgoda na zakład masy bitumicznej? Rozprawa z udziałem mieszkańców

0

Na wtorek w Żarowie została zaplanowana rozprawa administracyjna, dotycząca wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy zakładu, w którym m.in. ma być wytwarzana masa bitumiczna. Planowana inwestycja wywołała niezadowolenie mieszkańców.

Mieszkańcy obawiają się rakotwórczych wyziewów oraz uciążliwego zapachu, jaki będzie się wiązał z produkcją asfaltu.

“Zakład dróg wraz z infrastrukturą”  chce w Żarowie wybudować Wrocławska firma Pro-Tra Building Sp. z o. o. 29 sierpnia 2018 roku złożyła wniosek o wydanie wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji. Ze względu na szczególną uciążliwość produkcji, został zlecony raport oddziaływania na środowisko. Dokument przygotował i przedłożył inwestor. Burmistrz Leszek Michalak zapowiedział, że zwróci się również o wykonanie ekspertyz przez niezależną instytucję. Obiecał także, że mieszkańcy będą mieli wgląd do dokumentów. Od 30 stycznia do 18 lutego są one dostępne w Urzędzie Gminy.

Natomiast 12 lutego o godzinie 17.00 w małej sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu rozpocznie się rozprawa administracyjna. Wezmą w niej udział przedstawiciele inwestora i władz gminy. Wstęp dla mieszkańców Żarowa jest otwarty.

/red./

Poprzedni artykułZaginął Ferdynand
Następny artykułŚwidnicki kierowca kandydatem do brytyjskiej Formuły Ford