Strona główna 0_Slider Siatkarki Płomienia wyjechały ze Świdnicy z tarczą

Siatkarki Płomienia wyjechały ze Świdnicy z tarczą [FOTO]

0

Nie udało się zawodniczkom Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica ograć na własnym parkiecie jednego z faworytów do wygrania grupy trzeciej II ligi. Płomień Sosnowiec wygrał w trzech setach, choć w drugiej partii wygrzebał się z nie lada tarapatów…

Pierwsza odsłona zakończyła się pewnym triumfem przyjezdnych w stosunku 25:12. Wynik nie do końca oddaje jednak przebieg tego otwierającego seta. Jeszcze do połowy na parkiecie trwała w miarę wyrównana walka, a przewaga przeciwniczek oscylowała w granicy 2-3 punktów. Później sosnowiczanki popisały się efektownym serialem punktowym i zapisały na swoim koncie bardzo przekonujące zwycięstwo.

Drugi set był niesłychanie wyrównany. Od samego początku trwała walka punkt za punkt. W pewnym momencie zaczęła zarysowywać się coraz większa przewaga naszego zespołu. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej w pewnym momencie dzięki znakomitej grze blokiem i atakom ze środka Klaudii Kołodziejczak, a także pewnej grze na skrzydłach Ewy Woźniak i Sandry Mielczarek, prowadziły już 19:13. W tym momencie nasza gra się jednak zacięła, a przewaga zaczęła topnieć w oczach. Po kilku minutach było już tylko 21:20 dla biało-zielonych. Później remis, zacięta gra na przewagi i wygrana przyjezdnych 27:25.

Taki obrót sprawy podłamał nieco nasze dziewczyny, które od początku trzeciej partii musiały gonić wynik. Siatkarki Płomienia postawiły ostatecznie kropkę nad „i”, wygrywając 25:15, a cały pojedynek 3:0 w setach. Dzięki tej wygranej sosnowiczanki zostały nowymi liderkami tabeli grupy trzeciej II ligi. Podobnie jak PLKS Pszczyna mają w swoim dorobku 41 punktów. Płomień rozegrał jak dotąd jednak o dwa mecze mniej od PLKS-u. Zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica plasują się na siódmej lokacie. W sobotę, 12 stycznia kolejny mecz o punkty. Na wyjeździe powalczymy z zespołem z TKS-u Tychy.

MKS Polonia Świdnica – Płomień Sosnowiec 0:3 (12:25, 25:27, 15:25)

Polonia: Śmidowicz, Woźniak, Armelle Fernandez, Bojko, Kołodziejczak, Mielczarek, Gałązka (libero) oraz Jewiarz, Kania, Gierwatowska, Bober.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/