Strona główna Sport Inne Ruszyły zapisy na imprezę duathlonową

Ruszyły zapisy na imprezę duathlonową

0

Marconi Duathlon Świdnica to nowa impreza sportowa, która odbędzie się w Świdnicy już 5 maja. Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną.

Organizator zawodów w Świdnicy oferuje możliwość wzięcia udziału w wyścigu na dwóch różnych dystansach: Classic – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu i Sprint – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu. Na Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych. Zawody organizowane będą w formule non drafting, dzięki czemu można wystartować na dowolnym rowerze. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim, gdzie zlokalizowana będzie także strefa zmian oraz miasteczko zawodów, co zdecydowanie wpłynie na frekwencję kibiców podczas startów i spowoduje, że impreza będzie niezwykle widowiskowa.

Każdy z pewnością znajdzie zatem coś dla siebie. Usatysfakcjonowani powinni być zarówno długodystansowcy, jak i sprinterzy, ale przede wszystkim wszyscy sympatycy duathlonu i jazdy po dobrze przygotowanych, asfaltowych trasach. Zawodnicy duathlonu, którzy nie posiadają szosówek lub czasówek, wezmą udział w klasyfikacji City Bike Competition. Dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego, firmy Marconi ceny za pakiet startowy zaczynają się już od 69 złotych. Warto pospieszyć się z zakupem pakietów startowych, ponieważ tylko pierwsza ich pula jest w najniższych cenach, a wraz z upływającym czasem będą się one zmieniać. Zapisy dostępne są na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4390.

Poprzedni artykułTragiczny bilans weekendu
Następny artykułMandat za rozbicie butelki po piwie. „Wlali w siebie znaczną ilość tego zacnego trunku”