Strona główna 112 Okładali pięściami, patelnią i durszlakiem. Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

Okładali pięściami, patelnią i durszlakiem. Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

0

Niedługo cieszyli się swoim łupem dwaj sprawcy rozboju, do którego doszło w środę w Żarowie. Policjantom udało się zatrzymać mężczyzn i odzyskać skradzione mienie. Sprawcy usłyszeli już zarzut rozboju i najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

W minioną środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy został poinformowany o tym, że na terenie miasta Żarowa doszło do rozboju. Pokrzywdzony, 55-latek poinformował, że dwóch mężczyzn w jego miejscu zamieszkania przewróciło go na podłogę, a następnie użyli wobec niego siły fizycznej, uderzając go po całym ciele pięściami oraz patelnią i durszlakiem, czym doprowadzili go do stanu bezbronności. Następnie skradli dwa telefony komórkowe, tablet, dwa dekodery oraz słuchawki wartości 800 zł – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

55-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko poinformował policję o zdarzeniu i dobrze opisał sprawców. Dzięki temu niedługo po rozboju podejrzani zostali zatrzymani przez policyjny patrol. – Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. 30 i 33-latek trafili do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania, 30-latek miał blisko 2,5 promila, a 33-latek 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj zatrzymani znani są żarowskim policjantom i byli już wielokrotnie karani za różne przestępstwa – dodaje Ząbek.

W piątek na podstawie zgromadzonego materiału sąd zastosował wobec sprawców rozboju tymczasowy areszt. Teraz najbliższe trzy miesiące obaj mieszkańcy powiatu świdnickiego spędzą w areszcie. – Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwo będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, dlatego ich postępowanie zagrożone jest karą surowszą – zaznacza rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRoztańczony Krąg na początek roku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułTak się bawili maturzyści z ZSB-E! [FOTO]