Strona główna 112 Codzienne kontrole autokarów w okresie ferii zimowych

Codzienne kontrole autokarów w okresie ferii zimowych

3

Zbliża się czas zimowego wypoczynku. Ten czas tradycyjnie wiąże się z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci. W związku z okresem ferii zimowych świdniccy policjanci podejmować będą wzmożone działania prewencyjne zmierzające do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

W okresie od 26 stycznia do 10 lutego w godz. 7.00-09.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej policji na parkingu Stacji Paliw PKN Orlen na ulicy Esperantystów w Świdnicy kontrolować będą stan techniczny autokarów wożących dzieci do miejsc wypoczynku zimowego bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak dodaje, podczas ferii zwiększy się liczba kontroli pojazdów przeprowadzanych przez policję. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, odpowiednie wyposażenie autobusów, ich stan techniczny, a także na przestrzeganie czasu pracy. – Pamiętajmy, że zawsze jest możliwość skontrolowania autokaru, którym dziecko będzie podróżowało, przez policjantów ruchu drogowego. Skontaktuj się z dyżurnym najbliższej jednostki policji i poinformuj o dokładnym terminie i miejscu odjazdu autokaru. Możemy także wezwać patrol policji na miejsce, jeśli tylko stan techniczny pojazdu lub zachowanie kierowcy budzą wątpliwości – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKino na Szpilkach z filmem Kogel Mogel 3 [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPomagają dzieciom obcokrajowców w nauce polskiego