Strona główna Sport Piłka ręczna Trzy porażki i jedna wygrana…

Trzy porażki i jedna wygrana…

0

Kolejne mecze ligowe rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny juniorów młodszych, młodzików i chłopców Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. 

Iście epickie starcie za drużyną juniorów młodszych. Na początku drugiej połowy świdniczanie przegrywali z Moto-Jelczem różnicą aż siedmiu goli (11:18), ale nie zrażeni takim obrotem sprawy rzucili się w pogoń. Podopieczni trenera Patryka Dębowczyka dopięli swego w 54. minucie doprowadzając do remisu 22:22. Nierozstrzygnięty wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Konieczny był konkurs rzutów karnych. Tak jak cały mecz był bardzo zacięty i dramatyczny. Dopiero po siedmiu seriach udało się wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie zwyciężyli goście, kończąc rzuty karne wynikiem 6:5. Moto-Jelcz zdobył tym samym dwa punkty, ŚKPR musiał zadowolić się jednym.

ŚKPR Świdnica – Moto Jelcz Oława 24:24 (11:17), k. 5:6

ŚKPR: Mirga – Gołembiowski 7, Zelek 6, Nowakowski 2, Kaczmarek 2, Bober 2, Kalousek 1, Kogut 1, Piesiak 1, Gładysz 1, J. Stadnik.

Bardzo cenne i prestiżowe zwycięstwo odnieśli młodzicy ŚKPR-u Świdnica. Podopieczni Wiesława Iwanio zrewanżowali się Zagłębiu Lubin za jedyną jak dotąd porażkę w tym sezonie i wygrali w hali rywala 32:27. To zwycięstwo pozwoliło na umocnienie się na pozycji lidera tabeli. ŚKPR pokonał Zagłębie w sposób przekonujący. Świdniczanie dość szybko odskoczyli na dystans 2-3 goli i kontrolowali wydarzenia na boisku.

Zagłębie Lubin – ŚKPR Świdnica 27:32 (14:16)

ŚKPR: Klimczak, Radziszewski – Miśkiewicz 11, Barcik 6, Majczak 4, Przedpełski 4, Szymanowski 3, Kuprin 2, Charytanowicz 1, Kaczor 1, Supran, Gielgier.

Trzeci turniej ligowy rozegrali nasi klubowi debiutanci z drużyny trenera Tomasza Christa. W Dzierżoniowie zmierzyli się z miejscową Żagwią i Siódemką Miedzią Legnica. Oba pojedynki zakończyły się wysokimi porażkami. Płynąca z nich nauka powinna jednak zaprocentować w przyszłości!

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR Świdnica 26:7 (12:6)

ŚKPR: Smalec, Słomiński – Bieryt 3, Błaszczyk 2, Laska 1, Polus 1, Turzański, Kotarba, Szczepaniak, Popławski, Nóżka, Walczak, Walaszczyk.

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR Świdnica 30:11 (16:3)

ŚKPR: Smalec, Słomiński – Polus 6, Turzański 2, Laska 2, Popławski 1, Bieryt, Błaszczyk, Kotarba, Szczepaniak, Nóżka, Walczak, Walaszczyk.