Strona główna Sport Inne Sięgnęli w Opolu po blisko tuzin medali!

Sięgnęli w Opolu po blisko tuzin medali! [FOTO, VIDEO]

0

Opolska Stegu Arena była miejscem zmagań tegorocznych zawodów Polish Open Cup Związku Sportowego Polskiej Unii Taekwon-do. Na starcie imprezy stanęło blisko 600 zawodników, w tym też zagranicznych gości z Białorusi, Czech, Rosji, Mołdawii, Irlandii i Korei Południowej. W tak prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentacji UKS-u Taekwon-do Gryf Świdnica.

Gryf w zawodach wystartował 12-osobowym składem, zdobywając łącznie 11 medali. W kategorii dzieci w technikach specjalnych brązowy medal wywalczył Jakub Jasinowski. Pozostałym naszym najmłodszym zawodnikom (Jakub Fryc, Aleksander Fryc, Magdalena Malina, Karol Kudela) pomimo ambitnej postawy i często po pojedynczych zwycięstwach, nie udało się stanąć na podium. Więcej szczęścia nasi zawodnicy mięli w kategorii młodzików, gdzie w walkach semi contact medale zdobyli: Weronika Borkowska po dwóch wygranych walkach – srebro, Hubert Jasinowski po 4 wygranych walkach – złoto i Dawid Szczęsny po 3 wygranych walkach – srebro.

Szczególnie dużo satysfakcji mi jako trenerowi sprawił finał Huberta i Dawida, gdyż w drodze do świdnickiego finału chłopaki wyeliminowali kilku bardzo dobrych zawodników, między innymi rewelacyjnego Czecha. Hubert do kolekcji dorzucił jeszcze dwa brązowe medale, jeden w technikach specjalnych, drugi w szybkościówce. Dawid natomiast dołożył srebro w szybkościówce. Jedną wygraną walkę zaliczył w semi contact Maciej Dobrowolski, ale niestety było to za mało, aby wskoczyć na podium – komentuje trener naszych fighterów, Waldemar Zdebski.

Z różnych przyczyn mocno okrojoną w tych zawodach mięliśmy kategorię kadetów, którą reprezentowała tylko Karolina Malinowska. Zawodniczka jednak nie zawiodła i w walkach light contact po 3 wygranych pojedynkach sięgnęła po złoto. W semi contact na drodze do złota, po 3 wygranych pojedynkach w finale stanęła zawodniczka z Czech, z którą Karolina prowadziła po pierwszej rundzie. Niestety w drugiej rundzie Czeszce udało się aż dwukrotnie trafić Karolinę w głowę i trzeba było się zadowolić drugim miejscem. Karolina do łupów dorzuciła jeszcze brązowy medal w układach formalnych. Ostatni medal dla Gryfa zdobył junior, Tomasz Paździora w konkurencji układów formalnych, wywalczając drugie miejsce. Tomek zaliczył jeszcze po jednym zwycięstwie w semi i w light contact. Niestety pomimo wyrównanych następnych dwóch walk, rywale okazywali się nieznacznie lepsi. Jednym z sędziów zawodów był Jerzy Brzostowski, a kierownikiem naszej ekipy trener Waldemar Zdebski.