Strona główna Sport Pływanie Pływackie święto już w najbliższą sobotę!

Pływackie święto już w najbliższą sobotę!

0

Niezwykle dużo emocji czeka nas w sobotę, 15 grudnia. Klub Sportowy Neptun Świdnica będzie organizatorem trzeciej edycji Neptun International Swimming Meeting. Do rywalizacji na terenie pływalni przy ulicy Równej w Świdnicy przystąpi 365 zawodników i zawodniczek z 34 klubów. 

Oprócz gospodarzy na liście zgłoszeniowej widnieją kluby ze Świebodzic, Oleśnicy, Wrocławia, Trzebnicy, Kłodzka, Jeleniej Góry, Krośnic, Bielawy, Jelcza-Laskowice, Ostrowa Wielkopolskiego, Dzierżoniowa, Jawora, Lubania, Bolesławca, Brzegu Dolnego, Wałbrzycha, Rudnej i Rawicza. Kibicom swoje umiejętności zademonstruje 162 chłopców i 203 dziewczynki w wieku od 8 do 13 lat.

Sportowe emocje rozpoczną się w sobotę, 15 grudnia o godz. 9.30. Wcześniej od 8.00 trwać będzie rozgrzewka, a następnie dojdzie do oficjalnego rozpoczęcia zawodów (godz. 9.15). Pływacy powalczą w następujących stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym, a także w emocjonujących jak zawsze sztafetach. To będzie dzień pełen sportowych wrażeń, planowane zakończenie imprezy około 19.00.