Strona główna Wydarzenia Świdnica Nieformalnie o programowaniu, czyli #9 BarCoders

Nieformalnie o programowaniu, czyli #9 BarCoders

0

W piątkowy wieczór, 14. grudnia odbędzie się kolejne nieformalne spotkanie programistów w Świdnicy. To okazja do pełnej inspiracji wymiany doświadczeń bez krawatów. Cele są dwa: zdobycie wiedzy i integracja środowiska IT.

Zdjęcie organizatora

To już 9. edycja spotkania BarCoders – wydarzenia skierowanego do osób z branży IT. Równocześnie ciekawa alternatywa dla komercyjnych konferencji branżowych, ponieważ utrzymana jest w swobodnej atmosferze z ludźmi, którzy „po godzinach” chętnie opowiadają o tematach związanych z tworzeniem oprogramowania, bezpieczeństwem aplikacji i dobrymi praktykami programistycznymi.

Spotkania organizowane są co 3 miesiące. Zawsze w jednej ze świdnickich lokalizacji i niezmiennie w atmosferze swobodnych rozmów branżowych. Przed każdym spotkaniem publikowana jest informacja czego będzie dotyczyć i kto będzie przemawiać. Tematy, jakie poruszano na ostatnich spotkaniach to m.in.: GraphOL dla początkujących, wprowadzenie do MQTT, automatyka budynkowa, Code review czy TDD w praktyce dla początkujących. Zróżnicowanie tematyczne jest dość duże, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma znaczenia czy stawia pierwsze kroki w branży IT, czy też jest doświadczonym profesjonalistą.

Tym razem spotkanie odbędzie się w świdnickiej Piwnicy Ratuszowej, a jego początek zaplanowano na godz. 18.00. Głos na forum zabiorą 4 osoby, po czym będzie czas na swobodną wymianę zdań i dyskusję.

Z edycji na edycję impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co idzie w parze z rosnącą frekwencją. RST Software Masters – współorganizator wydarzenia, zaznacza, że grudniowa edycja będzie jubileuszowa. Pierwsze spotkanie BarCoders odbyło się dokładnie 2 lata temu.

Szczegóły wydarzenia dostępne TUTAJ.

/opr. red./