Strona główna Konkursy Kto otrzyma wyjątkowe książki dla dzieci?

Kto otrzyma wyjątkowe książki dla dzieci?[ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Czy Twoje pociechy lubią gry planszowe, zagadki i inne łamigówki? Jak zachęcić je do czytania książek i mądrej zabawy? Wspaniałe publikacje wspólnie przygotowali – kultowy magazyn „Świerszczyk” oraz wydawnictwo „Nowa Era”. Można było je wygrać w kolejnym naszym konkursie.

Przed nami święta Bożego Narodzenia, rodzinne spotkania  i czas obdarowywania się prezentami. Wiele takich wyjątkowych upominków można było wygrać w kolejnym naszym konkursie. Tym razem były to nowe wspaniałe i wartościowe książeczki, łączące korzyści płynące z czytania i mądrej zabawy, wydawnictwa „Nowa Era” przygotowane wraz z kultowym magazynem „Świerszczyk”.

My po prostu wiemy, jak to się robi! Potrafimy oczarować dzieci światem liter, bo od lat z powodzeniem realizujemy tę proczytelniczą misję w każdym numerze „Świerszczyka”. A teraz nadszedł czas, by opublikować nasze pomysły w formie książek. Dzieci poczują dzięki nim radość czytania, a rodzice i nauczyciele znajdą wiele praktycznych informacji i porad. To pierwsze takie kompendium na rynku książki dziecięcej – harmonijne połączenie literackiej magii „Świerszczyka” i edukacyjnej mocy wydawnictwa „Nowa Era” – opowiada Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna Świerszczyka.

Do wygrania były aż cztery tytuły z serii „KsiążkoGry” – „Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem”, „Kopnięte Królestwo. Zabawy z matematyką i językiem polskim”, „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach” oraz „Wyszukanka Łośka Tośka. Ćwiczenia dla oka ręki i głowy”. Są to bogato ilustrowane książki z łamigłówkami, bajeczkami matematycznymi, wierszykami, zgadywankami oraz ćwiczeniami logicznymi i językowymi, stymulującymi rozwój dzieci. Każda z nich zawiera dodatkowo grę planszową lub kartonikową. Za książkami stoją najbardziej znani i lubiani pisarze, twórcy Świerszczyka – Karolina Haka-Makowiecka, Monika Hałucha, Natalia Usenko i Małgorzata Węgrzecka. Książeczki zostały zilustrowane przez mistrzów ilustracji dziecięcej – Agnieszkę Antoniewicz, Ewę Poklewską-Koziełło, Anitę Graboś i Piotra Nagina. Autorem gier dołączonych do poszczególnych tytułów jest natomiast Filip Haka.

W konkursie można było zdobyć także jeden z trzech tytułów z serii „Lubię czytać ze strzałką” – „Zwariowane litery”, „Zaczarowane obrazki” i „Ukryte słowa”. Są to książki z wierszami genialnej poetki Małgorzaty Strzałkowskiej, które podkreślają rytm języka i uczą pięknej polszczyzny. Zawierają dodatkowe zadania do wykonania, pomagające czytać ze zrozumieniem. Bogata szata graficzna publikacji zachęca dzieci i rodziców do wspólnej, kreatywnej zabawy – w obrazkowe szarady, dopowiadanie brakujących słów czy też szukanie ukrytych na ilustracjach elementów wymienionych w tekstach. Książki powstały przy współpracy znanych i cenionych twórców – mistrzów ilustracji dziecięcej: Anity Andrzejewskiej i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno, Marcina Bruchnalskiego oraz Agnieszki Żelewskiej. Każdy z tomów serii zawiera także prezent – niespodziankę, a zarazem nieocenioną pomoc dla dzieci stawiających pierwsze kroki w samodzielnej lekturze tekstów. Z książek można wyciąć specjalnie zaprojektowane kartonowe STRZAŁKI, które przyzwyczajają wzrok dziecka do podążania za tekstem i ułatwiają zabawę z czytaniem. Książeczki wspierają rodziców i dzieci we wspólnym wejściu do świata literatury, czyniąc z nauki czytania doskonałą zabawę!

By wygrać te wartościowe książkowe prezenty, należało odpowiedzieć na pytanie: Jak inaczej nazywany jest święty Mikołaj? (wymień co najmniej trzy nazwy). Oczywiście chodziło o takie nazwy jak na przykład „Gwiazdor”, „Dzieciątko”, „Aniołek” czy „Dziadek Mróz”. Laureatami konkursu zostali – Ewelina Wierzbicka, Monika Krystkowiak, Alicja Wiatr-Urbanik, Adam Kita, Monika Iwańska, Wojciech Okuniewicz i Radosław Sikora. Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych naszych konkursów.

/red./

 

Poprzedni artykułFinał XIX edycji programu „Bezpieczna kobieta”
Następny artykułTo będzie ich debiut w federacji FEN