Strona główna 112 Jechał pod wpływem narkotyków

Jechał pod wpływem narkotyków

1

W ręce strzegomskich policjantów wpadł kolejny kierowca jadący autem po zażyciu substancji psychotropowych.  41-latek miał przy sobie także porcję narkotyku.

zdjęcie ilustracyjne

22 grudnia policjanci patrolujący rejon miasta Strzegom około godziny 1.00 w nocy zauważyli samochód osobowy marki Ford. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.
Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący, 41-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Ponadto w czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością proszku koloru białego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym – dodaje Ząbek. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to metamfetamina. 41-latek posiadał przy sobie porcję tego narkotyku.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia, natomiast za jazdę pod wpływem środka odurzającego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/KPP Świdnica, opr. mn/