Strona główna Wydarzenia Świdnica Jasełka w świdnickiej „105”

Jasełka w świdnickiej „105”

0

W zimowe późne popołudnie, 20 grudnia, klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy zaprosiła na bożonarodzeniowy spektakl. Rodzice, dziadkowie i wszyscy zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć niezmiernie barwne i nastrojowe, ale i dynamiczne, pełne ruchu widowisko – jasełka, przygotowane przez nauczycieli wraz z uczniami.

Piękne stroje, efektowna scenografia, znane kolędy i mniej znane, piękne pastorałki z układami choreograficznymi, wraz z talentem aktorskim dzieci zadecydowały o niepowtarzalnym charakterze przedstawienia. Dla dzieci był to pierwszy tak ważny, publiczny występ. Wszystkie bardzo to przeżywały. Z wielkim zaangażowaniem i pietyzmem podeszły do całego przedsięwzięcia.

Wyjątkowo wzruszające były życzenia składane przez uczniów w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Widzowie niejednokrotnie podczas przedstawienia mieli łzy w oczach.

Następnego dnia jasełka mieli okazję zobaczyć uczniowie klas młodszych wraz z pracownikami szkoły. Młodzi aktorzy usłyszeli gromkie brawa oraz wyrazy uznania od dyrektora szkoły Małgorzaty Pielach.

/opr. red./
Zdjęcia SP nr 105

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Jagiellońska
Następny artykułWalczyły dzielnie, ale lider okazał się za mocny! [FOTO]