Strona główna Sport Piłka nożna Druga i czwarta lokata w Czechach

Druga i czwarta lokata w Czechach

0

Młodzicy Polonii-Stali Świdnica (rocznik 2006) wzięli udział w ostatnią niedzielę, 9 grudnia w silnie obsadzonym turnieju halowym w czeskim Jaromerze. Trener naszych piłkarzy – Mariusz Krupczak posłał do boju dwie biało-zielone drużyny!

Początek turnieju był trudny, głównie ze względu na agresywną grę Czechów. Na szczęście szybko dostosowaliśmy się do panujących warunków. Obie drużyny zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Niestety w półfinale po serii emocjonujących rzutów karnych, drużyna „czarna” musiała uznać wyższość rywala. Zespół „biały” zameldował się natomiast w wielkim finale. W meczu o trzecie miejsce znów karne i po raz drugi drużyna „czarna” swój pojedynek pechowo przegrała, kończąc ostatecznie turniej tuż za podium. Ekipa „biała” wielki finał rozpoczęła wzorowo, bo od prowadzenia 2:0. Jak to już u nas bywa, chwila dekoncentracji kosztowała nas utratą dwóch goli. W efekcie rzuty karne, w których lepsi okazali się miejscowi. Finalnie mamy drugie i czwarte miejsce, niby nie jest źle, ale pozostaje olbrzymi niedosyt. Na pocieszenie tytuł króla strzelców dla Leona Ziętka z drużyny „czarnej”. Na plus zasługuje piłkarska jakość, jaką pokazały w Czechach nasze drużyny, minusem są chwile dekoncentracji naszych zawodników – komentuje trener naszych młodych piłkarzy, Mariusz Krupczak.

Skład Polonii-Stali Świdnica – drużyna „czarna”: Wielemborek, Ziętek, Cieślak, Holband, Cybruch, Nowak, Simlat, Malinowski, Król, Kostek, Choromański.

Skład Polonii-Stali Świdnica – drużyna „biała”: Widła, Duda, Paliński, Taratuta, Safian, Lipiński, Sauter, Homa, Korab.

Poprzedni artykułWięcej miejsc postojowych przy szpitalu [FOTO]
Następny artykułUdany występ biało-zielonych orlików w Wielkopolsce