Strona główna Wydarzenia Żarów Będzie rozbudowa remizy

Będzie rozbudowa remizy

0

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzbnej czekali na taką wiadomość od dawna. Remiza strażacka na terenie wsi zostanie rozbudowana.

fot.UM Żarów

Burmistrz Żarowa Leszek Michalak podpisał umowę o dofinansowanie tego zadania z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Na realizację zadania „Rozbudowa i nadbudowa garażu OSP z przeznaczeniem na obiekt użyteczności publicznej – miejsce spotkań i działań zmierzających do zwiększenia aktywności społecznej i lokalnej w miejscowości Wierzbna” gmina Żarów otrzymała dofinansowanie w wysokości 234.813,00 złotych.

Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Dzięki planowanej rozbudowie, więcej dodatkowego miejsca zyskają nie tylko strażacy. Zgodnie z założeniem projektu będzie to także miejsce spotkań, z którego będą mogli korzystać również mieszkańcy Wierzbnej.

Koszt całkowity zadania według kosztorysu inwestorskiego to kwota 369.029,18 złotych, ale oficjalna kwota zostanie podana po zakończeniu procedury przetargowej. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach strategii rozwoju lokalnego przez społeczność objętego PROW na lata 2014-2020.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułPomysł na sukienkę wieczorową
Następny artykułKia na drzewie, kierowca w szpitalu [Aktualizacja]