Strona główna Sport Inne Uczniowie ze Świebodzic z medalami pucharu Europy w taekwon-do

Uczniowie ze Świebodzic z medalami pucharu Europy w taekwon-do

0

76 medali, w tym 16 złotych, wywalczyła reprezentacja Polski podczas zawodów Pucharu Europy Dubrovnik Open 2018, zajmując tym samym pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej. O ogromnym sukcesie mogą mówić także Julia Futryk i Mikołaj Matuszak, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach.

27 października 2018 roku ekipa Polskiej Federacji Taekwon-do uczestniczyła w Dubrovnik Open, który zaliczamy do cyklu Pucharu Europy PFT. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali z koleżankami i kolegami z Taekwon-do ITF. Na starcie: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Austria, Słowenia, Serbia no i Polska – mówi Piotr Gąsior, prezes Polskiej Federacji Taekwon-do. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wzięło w nich udział 300 zawodników.

Puchar Europy Dubrovnik Open 2018 przyniósł nie tylko sukcesem reprezentacji Polski, ale też Julii Futryk ze Świebodzic, która wywalczyła dwa złote medale i tytuł najlepszej seniorki pucharowych zawodów, oraz Mikołaja Matuszaka, także ucznia świebodzickiego liceum, który w Dubrowniku zdobył złoto i brąz.