Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzickie dyktando po raz siódmy

Świebodzickie dyktando po raz siódmy

0

Kto lubi zmagania z ortografią, interpunkcją, pisownią łączną, z liczebnikami, imiesłowami – słowem z niełatwym językiem polskim – powinien koniecznie zgłosić swój udział w dorocznym Dyktandzie Miejskim w Świebodzicach!

Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach wspólnie z Urzędem Miejskim już po raz siódmy organizuje Świebodzickie Dyktando. – Dla młodzieży i dorosłych połączone siły polonistek ze świebodzickich szkół przygotowują ortograficzne „potworki”. Kto raz spróbował wie, że warto, bo pisanie dyktanda to świetna zabawa, wyjątkowa atmosfera i doskonała okazja do ćwiczenia! – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze świebodzickiego magistratu.

VII Świebodzickie Dyktando odbędzie się 29 listopada o godz. 17:00 w szkole w Cierniach. Dyktando może pisać każdy, kto nie ma wykształcenia polonistycznego i jest mieszkańcem Świebodzic. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada – można je przesłać elektronicznie na adres: [email protected] lub telefonicznie w sekretariacie szkoły: 74 666 96 35.

/UM Świebodzice, opr. mn/