Strona główna Sport Inne Świdnickie akrobatki na podium Grand Prix Polski

Świdnickie akrobatki na podium Grand Prix Polski

0

Sporym sukcesem mogą pochwalić się zawodniczki UKS-u Acro Club Świdnica. W miniony weekend nasza trójka zajęła trzecie miejsce podczas X Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Trampolinie.

Zawody zostały rozegrane w dniach 23-25 listopada w Łańcucie. Reprezentantki UKS Acro Club Świdnica Karolina Kozieł, Amelia Cieślak i Roksana Niedziałkowska zajęły trzecie miejsce w kategorii kobiet w przedziale wiekowym 13-19 lat. – Ten sukces nie byłby możliwy bez ogromnego wsparcia rodziców, zaangażowania trenerki Anny Kozieł i oczywiście bez pracy dziewcząt, które codziennie spędzają godziny na treningach i szlifowaniu formy. Gratuluję i życzę im kolejnych sukcesów – mówi Monika Krawczyk-Rudnicka, prezes UKS Acro Club Świdnica.

O randze zawodów świadczy fakt, że wzięło w nim udział ponad 400 zawodników nie tylko z Polski, ale też z Niemiec, Ukrainy i Węgier. Organizatorami zmagań były Polski Związek Gimnastyczny, Podkarpacki Okręgowy Związek Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie oraz UKS „Akrobata” Łańcut.