Strona główna Sport Piłka ręczna Przywieźli z Zielonej Góry komplet punktów

Przywieźli z Zielonej Góry komplet punktów

0

Po przegranej na własnym parkiecie z Forzą Wrocław pewnie niewielu wierzyło, że młody zespół ŚKPR-u Świdnica stać będzie na zdobycie punktów w Zielonej Górze. Tak jednak się stało. Podopieczni Grzegorza Garbacza po bardzo dobrym występie wygrali na terenie rywala 27:24!

To drugie zwycięstwo świdniczan w tym sezonie w rozgrywkach grupy B I ligi. Jest niezwykle cenne, bo pozwoliło nie tylko na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli, ale także złapanie kontaktu punktowego z rywalami w walce o utrzymanie. W pierwszej połowie gra toczyła się gol za gol. W samej końcówce goście rzucili trzy gole z rzędu i wyszli na prowadzenie 15:13. W drugiej części ŚKPR pilnował niewielkiej zaliczki. Na parkiecie trwała zażarta walka i sypały się kary. Łącznie gracze obu drużyn spędzili na ławce po 18 minut, sędziowie pokazali też po jednej czerwonej kartce (obie z gradacji – w ŚKPR-ze Michał Daszczenko w 48. minucie). Mimo tego Szare Wilki cały czas były na prowadzeniu. W trudnych momentach zawsze można było liczyć na najskuteczniejszych w tym dniu Konrada Cegłowskiego i Władysława Makowiejewa. Warto też wspomnieć o stuprocentowej skuteczności na linii siódmego metra. Sześć rzutów karnych wykorzystał wspomniany już Cegłowski, a jednego Adam Chmiel. Z drugiej strony trzy rzuty karne rywali odbił Damian Olichwer, w tym jeden szalenie istotny, bo przy stanie 25:24 dla ŚKPR-u w 57. minucie.

Zespół wyszedł na parkiet zmobilizowany i skoncentrowany. My wiemy, że ta drużyna ma potencjał, ale potrzebuje jeszcze trochę czasu i cierpliwości. Dzisiaj spotkały się dwa równorzędne zespoły. To była gra błędów, a my popełniliśmy ich mniej i w kluczowych momentach zachowaliśmy większy spokój – mówił po meczu Arkadij Makowiejew, wiceprezes ŚKPR-u.

AZS Zielona Góra – ŚKPR Świdnica 24:27 (13:15)

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Cegłowski 10, W. Makowiejew 6, Wychowaniec 4, Chmiel 3, Borowski 1, Żubrowski 1, Pęczar 1, Daszczenko 1, Starosta, Zaremba

Kary: Zielona Góra 18 minut, ŚKPR 18 minut

Karne: Zielona Góra 7/4, ŚKPR 7/7