Strona główna 112 Pięciu kierowców „na podwójnym gazie”. Jeden wpadł jadąc ciągnikiem

Pięciu kierowców „na podwójnym gazie”. Jeden wpadł jadąc ciągnikiem

0

Bez względu na wiek i rodzaj posiadanych uprawnień – po drogach wciąż jeżdżą pijani kierowcy. Znaczenia nie ma także rodzaj prowadzonego przez nich pojazdu: motorower, osobówka, ciężarówka a nawet ciągnik. W miniony weekend na drogach powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali aż pięciu kierowców „na podwójnym gazie”. To mężczyźni w wieku od 20 do 64 lat.

W piątek, 16 listopada, w ręce mundurowych wpadło trzech nietrzeźwych kierujących. 51-letni kierujący samochodem osobowym marki Honda, który miał blisko 1,4 promila alkoholu. Tego samego dnia został zatrzymany 58-letni kierowca samochodu osobowego marki Daewoo Lanos, który kierował mając blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Także 16 listopada zatrzymany został 64-latek, który mając w organizmie blisko 0,9 promila alkoholu kierował ciągnikiem rolniczym marki Zetor.

W niedzielę, 18 listopada policjanci zatrzymali następnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy to 20-latek, który kierował motorowerem marki Junak mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as”, to 39-latek zatrzymany po pościgu. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie – dodaje Ząbek.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

/KPP Świdnica, opr. mn/