Strona główna Sport Piłka nożna Młodzicy Polonii-Stali Świdnica trzecią siłą na Dolnym Śląsku!

Młodzicy Polonii-Stali Świdnica trzecią siłą na Dolnym Śląsku!

0

Nie było zwycięstwa w ostatnim pojedynku ligowym, ale i tak jesienne zmagania trzeba zaliczyć do niezwykle udanych. Polonia-Stal I Świdnica trenowana przez Mariusza Krupczaka zakończyła rozgrywki I ligi wojewódzkiej młodzików (najlepsza ósemka drużyn na Dolnym Śląsku) na znakomitej trzeciej pozycji!

W ostatniej serii spotkań emocje sięgnęły zenitu. We Wrocławiu w bezpośrednim starciu czwarty w tabeli Śląsk II Wrocław podejmował trzecią Polonię-Stal Świdnica. Zwycięstwo dawało młodym wrocławianom trzeci stopień podium na zakończenie rozgrywek, każdy inny rezultat premiował świdniczan. Biało-zieloni rozpoczęli źle, w pierwszej połowie prezentowali się poniżej oczekiwań i przegrywali 0:1 po trafieniu Patryka Skrzypczyńskiego. Po zmianie stron nasza gra wyglądała już dużo lepiej i doczekaliśmy się efektu bramkowego. Zwycięski remis naszej drużynie zapewnił gol strzelony przez Mateusza Dudę.

Polonia-Stal Świdnica zakończyła najważniejsze na Dolnym Śląsku rozgrywki na trzecim stopniu podium. Nasza ekipa z rocznika 2006 ustąpiła miejsca jedynie Śląskowi I Wrocław i Zagłębiu I Lubin. Warto zaznaczyć, że jesienią na Dolnym Śląsku w rozgrywkach ligowych na szczeblu I, II, III, IV i V ligi wzięło udział w sumie 301 drużyn walczących o punkty w tej kategorii wiekowej. Młodzi poloniści pozostawili zatem za sobą całą plejadę drużyn, okazując się trzecią siłą na Dolnym Śląsku w kategorii młodzików (zawodnicy z rocznik 2006-2007).

 

Śląsk II Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 1:1 (1:0)

Polonia-Stal: Widła, Duda, Homa, Korab, Lipiński, Malinowski, Paliński, Safian, Taratuta, Ziętek, Choromański, Cieślak, Cybruch, Holband, Król, Sauter, Simlat.

Poprzedni artykułZawodnicy „szóstki” najlepsi na tablicach [FOTO]
Następny artykułSiatkarki Polonii powalczą z pierwszoligowcem!