Strona główna Sport Siatkówka Młode siatkarki walczyły o ligowe punkty

Młode siatkarki walczyły o ligowe punkty

0

Bardzo pracowity i udany weekend mają za sobą młodzieżowe zespoły Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Biało-zielone walczyły o punkty na parkietach lig dolnośląskich w kategoriach juniorek, kadetek i młodziczek.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły kadetki Polonii Świdnica. Drużyna w składzie Zuzanna Miezgiel, Aurelia Wolak, Julia Krasoń, Amelia Pieszczoch, Barbara Ryba, Karolina Gołębiowska, Zuzanna Rut, Zuzanna Mazur, Aleksandra Sypko, Kamila Gałecka, Julia Sobkowicz, Wiktoria Wiraszka, Klaudia Kamińska pokonała na wyjeździe Olimpię Jawor 3:1. Na wyróżnienie w zespole Michała Tomiałowicza zasłużyły Klaudia Kamińska i Julia Krasoń. Polonistki z dorobkiem siedmiu wygranych i dwóch porażek plasują się na pozycji wiceliderek tabeli.

Równie dobrze w niedzielę zaprezentowały się dwie nasze pozostałe ekipy. Juniorki bez większych problemów zwyciężyły w Wałbrzychu miejscowego Chełmca Wodociągi w wymiarze 3:0. Po siedmiu kolejkach spotkań nasza drużyna znajduje się na trzecim stopniu podium w tabeli. Młodziczki rozegrały z kolei turniej, który odbył się w Świdnicy. Gospodynie wygrały 2:0 z MMKS-em Kłodzko i uległy 1:2 zespołowi TS Faurecia Volley Jelcz Laskowice. Nasza młoda drużyna otwiera obecnie tabelę grupy K ligi dolnośląskiej młodziczek.