Strona główna 112 Dwóch 19-latków straciło prawa jazdy

Dwóch 19-latków straciło prawa jazdy

11

Apele o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz groźba utraty prawa jazdy za przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym na niektórych najwyraźniej nie robią wrażenia. Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali kolejnych kierowców, którzy pędzili o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Pierwszy kierujący to 19-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który jechał samochodem osobowym marki Renault Clio z prędkością 95 km/h. Do zatrzymania doszło w Jagodniku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.  Drugi kierujący, zatrzymany został w miejscowości Krzczonów, kiedy jechał samochodem osobowym marki Audi z prędkością 103 km/h. Ten 19-letni mieszkaniec Dzierżoniowa przekroczył prędkość o 53 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nierozsądni kierowcy otrzymali mandaty karne w wysokości 400 złotych oraz po 10 punktów karnych. Co zapewne najbardziej dotkliwe, amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące.

/KPP Świdnica, opr. mn/