Strona główna 112 Dwóch 19-latków straciło prawa jazdy

Dwóch 19-latków straciło prawa jazdy

11

Apele o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz groźba utraty prawa jazdy za przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym na niektórych najwyraźniej nie robią wrażenia. Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali kolejnych kierowców, którzy pędzili o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Pierwszy kierujący to 19-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który jechał samochodem osobowym marki Renault Clio z prędkością 95 km/h. Do zatrzymania doszło w Jagodniku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.  Drugi kierujący, zatrzymany został w miejscowości Krzczonów, kiedy jechał samochodem osobowym marki Audi z prędkością 103 km/h. Ten 19-letni mieszkaniec Dzierżoniowa przekroczył prędkość o 53 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nierozsądni kierowcy otrzymali mandaty karne w wysokości 400 złotych oraz po 10 punktów karnych. Co zapewne najbardziej dotkliwe, amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące.

/KPP Świdnica, opr. mn/

 • Wiktor Lis

  Ja bym proponował Policji (tym zdrowym funkcjonariuszom) aby zaczęli mierzyć prędkość na ul. Grodzkiej. Dziwna sprawa ale pomimo zwężenia spowodowanego wykopami, codziennie widzę tam kilku matołów wręcz driftujących i rozpędzających się na tym niedługim odcinku ul. Grodzkiej do o wiele za dużych prędkości. Oczywiście głównie kierowcy starych BMW.

  • Siostra Bernadetka

   I weekendowe wieczorne pomiary na Ofiar Oświęcimskich i okolicy.

  • YES

   i kierowcy starych VW,Fiatów,Renault,Fordów,Opli,Daewoo,Lancii,Mercedesów,Roverów i innych złomów 🙂

   • MaFy

    Co masz do starych aut, jeżdżę od 2004 daewoo tico i żyje bo wiem kiedy można nim jechać 140km a kiedy trzeba 40km.

    • YES

     ja nie mam nic do starych aut-mam jedno z 1998 i dobrze sie turla 🙂 to pan Wiktor Lis stwierdził(wyżej) oczywistą oczywistosc że wszystkiemu są winni kierowcy STARYCH BMW 🙂

  • maniek98hl

   A to dobre..i ile jechali? 120? ;p tam prędkość podróżna to 15-20 km/h i jak ktoś jedzie “normalne” 40 to nagle pirat drogowy. Pozdrowienia od kierowcy bmw.

 • Polak

  Brawo dla policji nic dodać nic ująć DDZ .

 • Michał Gacek

  Audi, stan umysłu

 • Rafał

  Ciekawe przy pomocy jakich środków technicznych zostały wykonane oba pomiary. Czy, aby na pewno te urządzenia spełniają wymogi stawiane w rozporządzeniu ministra.

  • Grzesiek

   Spełniają czy nie to przepisowo nie jechali 🙂

   • Rafał

    Tego akurat przy pomocy sprzętu, który jest aktualnie w użytkowaniu policmajstrów sprawdzić nie możemy. Pomiar 103 km/h to taki w granicach błędu niektórych urządzeń, które i tak nie powinny być przez policmajstrów używane…