Strona główna Wydarzenia Żarów 10 narratorów opowie o Żarowie

10 narratorów opowie o Żarowie

0

Fundacja Inicjatywa B od 31.10.2018 do 8.11.2018 za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz poczty e-mail, prowadziła nabór osób pochodzących z gminy Żarów do grupy 10 narratorów, którzy użyczą swoich głosów w drugiej edycji Opowiadań o mieście.

Fot. Grzegorz Lewicki

Spośród 38 nadesłanych zgłoszeń, wybranych zostało dziesięciu lektorów, którzy w przestrzeni miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie z „tematami opowiadań”, przeczytają przygotowaną przez Fundację Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl informację historyczną.

Grupę narratorów tworzą:

Marta Kurzeja
Krzysztof Bawolski
Małgorzata Niewada
Magdalena Dunicz
Piotr Zadrożny
Anna Pacholak
Dagmara Święcicka
Gwidon Pis
Piotr Pietruszka
Zuzanna Urbanik

Praca związana z rejestracją dźwiękowych historii ma charakter kreatywnych spotkań z grupą lub poszczególnymi narratorami. Sama idea zaangażowania narratorów, to próba zestawienia ze sobą osób o różnym doświadczeniu i kompetencjach, o odmiennym wieku oraz płci, aczkolwiek posiadających wspólny mianownik, czyli Żarów, który będzie promowany za pomocą audialnych historii.

W projekcie: Opowiadania o mieście 2, będziemy przybliżać historię 10 punktów-obiektów z terenu miasta, które pod wpływem czasu zmieniły swój wygląd lub całkowicie zniknęły nie tylko z pamięci mieszkańców, ale także przestrzeni miasta. Tematami opowiadań będą:

Ida und Marienhütte
Dworzec kolejowy
Most żelazny na Strzegomce
Dominium
Pomnik na Górniczej
Suwnica kolejowa
Kopalnia kaolinu
Kopalnia węgla brunatnego
Kino Świt
Szkoła ewangelicka

Prace związane z rejestracją dźwiękowych opowiadań rozpoczęły się 9.11.2018, a zakończą 23.11.2018. W tym okresie na  stronach internetowych fundacji oraz profilach mediów społecznościowych pojawią się informacje, foto-slajdery, pliki dźwiękowe oraz inne materiały. Śledźcie zatem projekt, który funkcjonuje nie tylko w przestrzeni Żarowa, ale także w internecie!

Poza główną stroną internetową – www.inicjatywab.pl – rezultat projektu oraz wszelkie relacje będzie można śledzić w mediach społecznościowych, na stronach, które prowadzi Fundacja Inicjatywa B:

www.facebook.com/fundacjainicjatywab
www.instagram.com/fundacjainicjatywab
www.soundcloud.com/fundacjainicjatywab
www.youtube.com/channel/UCZlyxYMYYAHHlj9JPsdnGeg

Fundacja Inicjatywa B, opr. red.