Strona główna Sport Piłka nożna Świdnickie piłkarki liderkami rozgrywek

Świdnickie piłkarki liderkami rozgrywek

0

Seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica odniosły kolejne ważne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi kobiet. Tym razem nasze zawodniczki pokonały zespół Kolektywu Radwanice 2:1.

Gole dla naszego zespołu strzeliły Kamila Kosior i Julia Furmankiewicz, a zwycięstwo to było o tyle znaczące, że pozwoliło nam zająć fotel lidera rozgrywek III ligi dolnośląskiej. Mecz w pierwszej połowie nie był zbyt ciekawy i niestety nie ułożył się dla świdniczanek zbyt dobrze, bo jako pierwsze straciły gola. W miarę upływu czasu polonistki osiągnęły jednak coraz wyraźniejszą przewagę, dokumentując ją w postaci dwóch trafień, które pozwoliły zdobyć jakże ważne trzy punkty.

Zespół niestety kolejny raz nie ustrzegł się błędów, ale też pokazał siłę ofensywną. Chociaż strzeliliśmy tylko dwa gole, to jednak bramka rywalek zatrzęsła się jeszcze kilka razy po strzałach w słupki. Osobiście bardzo mnie cieszy, że drużyna staje się coraz pewniejsza przy strzałach z dystansu, bo do niedawna bardzo nam tego brakowało i niemal nie uderzaliśmy z drugiej linii. Dziś nie tylko zdobyliśmy w ten sposób gola, ale o mało nie byliśmy świadkami najpiękniejszej bramki w naszym wykonaniu, gdy po strzale Moniki Garbacz zza pola karnego, piłka zmierzając w samo okienko bramki rywalek odbiła się od wewnętrznej części słupka i ostatecznie nie trafiła do siatki. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że dało nam pozycję lidera. Musimy zachować jednak koncentrację do końca, aby cieszyć się z pierwszej pozycji na koniec rozgrywek – komentuje trener świdnickiej drużyny, Bartosz Kulig.

Skład: Lidia Maciejewska, Julia Grabowska, Karolina Skalska, Joanna Furmaniuk, Ewa Klasa, Dominika Sochacka, Julita Firuta, Monika Garbacz, Kamila Kosior, Dorota Wełyczko, Julia Furmankiewicz oraz Dominika Gołębiewska, Sandra Kozak, Anna Mazanka, Paulina Miśkiewicz.