Strona główna Wydarzenia Żarów Ruszyła budowa szatni sportowej na żarowskim stadionie

Ruszyła budowa szatni sportowej na żarowskim stadionie

0

Kilka tygodni temu ruszył kolejny etap robót na żarowskim stadionie. Pierwsze roboty rozpoczęły się od rozbiórki starych trybun. W tej chwili trwa budowa nowej szatni dla sportowców. Pierwsze prace rozpoczęły się od wykopów oraz betonowania fundamentów.

Wszystkie inwestycje na żarowskim stadionie realizowane są w ramach dużego zadania „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym”. W ramach zadania powstaną nowe trybuny wraz z zadaszeniem, szatnia oraz wiata spotkań wraz z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi i gazowymi, kanalizacją deszczową i sanitarną oraz nowa bieżnia dla spacerowiczów, chodziarzy, biegaczy i rolkarzy.

W tej chwili jesteśmy na etapie prac związanych z betonowaniem fundamentów. W następnej kolejności ruszą prace murarskie pod budowę budynku nowej szatni na stadionie. Ostatnim akcentem będzie już wykonanie nowej bieżni dookoła głównej płyty boiska. Wszystkie prace mają być zrealizowane do końca marca 2019 roku. Inwestycje umożliwiające funkcjonowanie samego stadionu zostały uzgodnione z zarządem klubu – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Łączny koszt wszystkich inwestycji na stadionie to kwota 2 322 641,40 złotych. Całkowita wartość projektu, w ramach którego przebudowany zostanie również stadion miejski w Żarowie wynosi 5 866 510,15 złotych, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa to kwota 3 867 257,09 złotych.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułPożar na ul. Sikorskiego [FOTO][AKTUALIZACJA]
Następny artykułRatują gminne zabytki. Kościół w Gniewkowie do remontu