Strona główna Wydarzenia Świdnica Po naszej interwencji znikają utrudnienia na ul. 1 Maja

Po naszej interwencji znikają utrudnienia na ul. 1 Maja

2

Dopiero 9 października miała zostać załatana dziura po pracach, wykonanych na jednym z pasów ulicy 1 Maja w Świdnicy. Apele kierowców zmobilizowały wykonawcę robot do poszukania firmy, która w krótszym terminie wykona asfaltowanie. I udało się!

Prace na jednym pasie ulicy 1 Maja w Świdnicy dawały się we znaki kierowcom. Wyłączenie z ruchu niewielkiej części jezdni w godzinach szczytu doprowadza do blokady skrzyżowania. – Od ponad półtora tygodnia nikt nic tam nie robi, dlaczego więc nadal pas jezdni jest zastawiony? – pytali zdenerwowani kierowcy.

Od kilku miesięcy trwa modernizacja budynku przy ul. 1 Maja 23, w którym powstają mieszkania chronione. Na potrzeby obiektu konieczna była budowa nowej studni do kanalizacji ogólnospławnej, która w tym miejscu przebiega na dużej głębokości. – Prace przy studni skończyliśmy już dawno, ale jezdni nie możemy udostępnić. Przyczyna jest banalna – wyjaśniał 3 października Paweł Kubiak, dyrektor w Sirbud-Minari, wałbrzyskiej spółce, która wykonuje modernizację budynku. – Nie udało nam się znaleźć firmy, która wykona asfaltowanie. Byliśmy gotowi ponieść dodatkowe koszty, prosiliśmy firmy ze Świdnicy, Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc. Nikt nie ma wolnych terminów! Dopiero na 9 października udało nam się uzgodnić wykonawcę.

Dzisiaj dziura została załatana i wkrótce samochody będą mogły jechać bez problemu w kierunku pacu św. Małgorzaty.

/red./