Strona główna 112 Pies recydywista

Pies recydywista

6

Już kilka razy trafiał do schroniska, a jego opiekunowie byli karani mandatami. Świdniccy Strażnicy zapowiadają, że jeśli rodzina nie będzie opiekować się swoim pupilem, sprawa w końcu trafi do sądu.

Zdjęcie SM, archiwum

Jak opisują strażnicy, 22 października 2018 r. o godz.12:25 mieszkanka śródmieścia zgłosiła strażnikom miejskim, że po pl. Jana Pawła II od kilku godzin biega bezpański pies. Na miejsce został wezwany pracownik schroniska, który odłowił zwierzę. Poinformował funkcjonariuszy, że pies jest mu znany. Wie jak się wabi, ponieważ nie pierwszy raz będzie pensjonariuszem schroniska. Wskazał osobę, która odbierała ostatnio stworzenie. W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających strażnicy ustalili, że względem opiekunów czworonoga (ojca i syna) w 2018 r. były prowadzone postępowania w sprawach o wykroczenia związane z niezachowaniem zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Postępowania te zostały zakończone nałożeniem mandatu karnego.  24 października 2018 r. mundurowi dotarli do opiekuna, którym tym razem okazał się brat właściciela psa. Został na niego nałożony mandat karny kredytowany. Panowie zostali ostrzeżeni, że następne tego typu wykroczenie zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

/opr. red./

 • Domino

  Jeśli to ten średni, szary z zielonym paskiem na szyi, to bardzo mądry pies. Radzi sobie. Jest łagodny, ostrożny. Nie jest zabiedzony.Dajcie mu spokój. Zamknięcie go w domu lub schronisku będzie dla niego męką.

  • abc

   Racja. W końcu jak mądry pies to będzie wiedział, że jak go najdzie potrzeba i zrobi kupkę to ma po sobie posprzątać.

   • Domino

    Tobie przeszkadza kupka a mnie porozbijane butelki, rzucane pety, smog i wszystko inne, co niby inteligentny człowiek po sobie pozostawia.

    • abc

     Człowiek ma rozum i wolną wolę, stąd można od niego wymagać odpowiedzialności za swoje czyny. Człowieka poprzez edukację a w ostateczności kary, można nauczyć porządku. Od zwierzęcia nie można tego oczekiwać.

     • YES

      ” nauczyc poprządku” ?? prosze tego nauczyć meneli z okolic apteki “pod bykami” i na placu Grunwaldzkim-oni nie przyjmuja edukacji a zwłaszcza kary maja w głebokim powazaniu-mam wrażenie że ten pies jest bardziej inteligentny niż ten patologiczny margines ludzki…

 • Aszka SSz

  Tak bedziecie wydziwiac z mandatami to go w końcu wyrzuca na stałe bo jak ktoś nie dba o zwierzę to i mandat go nie nauczy . A pies na stałe skończy w schronisku albo uwiazauw w lesie do drzewa.