Strona główna Wydarzenia Świdnica Październikowe wydarzenia na 100-lecie odzyskania niepodległości

Październikowe wydarzenia na 100-lecie odzyskania niepodległości

0

Od kilku miesięcy w Świdnicy odbywają się imprezy i wydarzenia, które mają przypominać mieszkańcom o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Program obchodów składa się zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym. Jakie wydarzenia zaplanowano na październik?

W ramach miejskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w Świdnicy wystąpił w zeszłym tygodniu zespół Mazowsze

Już w najbliższy wtorek, 9 października o godz. 11.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się sesja popularno-naukowa, której organizatorem jest Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej. Dzień później w samo południe w Szkole Podstawowej nr 2 rozpocznie się ogólnopolski konkurs „Olimpijczyk 100-lecia”. Zadaniem uczestników konkursu będzie prezentacja multimedialna sylwetki jednego wybranego, wybitnego polskiego olimpijczyka. A w piątek, 12 października od godz. 11.30 szkoła ta zaprasza na osiedlowy festyn „Z miłości do Niepodległej”. W programie m.in.: podwórkowe zabawy sprzed lat, pokaz mody sportowej 100-lecia i tańców narodowych oraz dania kuchni polskiej.

W środę, 17 października od godz. 10.00 w sali teatralnej uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w konkursie na inscenizację teatralną „A to Polska właśnie..”. Organizatorem tego wydarzenia będzie Szkołą Podstawowa nr 105. Z kolei na spotkanie z Różą Stolarczyk – córką legionisty Józefa Piłsudskiego zaprasza we wtorek, 23 października o godz. 12.00 Muzeum Dawnego Kupiectwa. Dwa dni później Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje grę historyczno-literacką.

/UM Świdnica, opr. mn/