Z okazji Święta Edukacji Narodowej nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Mechanicznych zostali odznaczeni medalami przyznawanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Edukacji Narodowej.
Wyróżnienie nadawane jest za wkład wniesiony w rozwój polskiej edukacji, za pasję i trud wkładany w edukację i wychowanie młodzieży, za otwieranie nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w piątek 19 października 2018 roku w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju.
Medale za długoletnią służbę przyznane przez prezydenta RP, wręczane przez wicewojewodę dolnośląskiego Kamila Zielińskiego otrzymali:
- Medal Złoty – Halina Sajdak ,
- Medal Srebrny – Renata Ślesar,
- Medal Brązowy – Agnieszka Malarczyk, Helena Pietrzak, Krzysztof Pamuła.
Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany przez ministra edukacji narodowej, wręczany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka otrzymali: Paulina Chudy, Anna Foryś-Musik, Wiesław Bylicki.
/ZSM Świdnica, opr. mn/
fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

![Konkurs „Polska znów wolna” i wyjątkowa lekcja historii w Liceum Skłodowskiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-konkurs-historyczny-III-LO-Swidnica-238x178.jpg)


![Wyróżnienia dla załogi świdnickiej komendy policji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/433-324497-100x75.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/ul.-Bohaterow-Getta-100x75.jpg)
![Zadymiło się spod maski BMW [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar-6-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)