Strona główna Sport Piłka ręczna Mecz za „sześć” punktów dla Anilany Łódź

Mecz za „sześć” punktów dla Anilany Łódź

0

To był niezwykle istotny pojedynek dla układu dolnych rejonów tabeli grupy B I ligi piłkarzy ręcznych. ŚKPR Świdnica po bardzo słabym występie uległ na wyjeździe Anilanie Łódź (19:25) i spadł na jedenaste, zagrożone spadkiem miejsce w tabeli.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 7:0. Szare Wilki swoje pierwsze trafienie zanotowały dopiero w 14. minucie spotkania. Łodzianie już do końca pojedynku utrzymywali bezpieczny dystans. Do przerwy było 12:7, a po powrocie na boisku obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż na kilkubramkowym prowadzeniu znajdowali się rywale, którzy pewnie zainkasowali komplet punktów. Podopieczni trenera Grzegorza Garbacza spadli na przedostatnią pozycję w tabeli. W kolejnej serii pojedynków (3 listopada), nasi szczypiorniści podejmą we własnej hali ostatnią w stawce Forzę Wrocław. Obie ekipy wiedzą jak ważny będzie to bój.

Politechnika Anilana Łódź – ŚKPR Świdnica 25:19 (12:7)

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Borowski 4, Cegłowski 3, Chmiel 3, Makowiejew 2, Wychowaniec 2, Redko 1, Kozak 1, Starosta 1, Pierzak, Daszczenko 1, Żubrowski, Pęczar, K. Stadnik, Zaremba.