Strona główna Kultura 10 piosenek na sto lat niepodległości

10 piosenek na sto lat niepodległości

0

100 rocznica odzyskania niepodległości w gminie Świdnica zostanie upamiętniona muzycznym krążkiem. To efekt VII edycji gminnych warsztatów wokalnych w Lubachowie.

Pracowita grupa warsztatowa przez podczas tygodniowe pobytu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie pracowała nad nową płytą pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna, Ani Lutz, Darka Jarosa. 10 piosenek, które już 9 listopada będą prezentowane szerszej publiczności znalazło się na siódmym muzycznym krążku. Materiał nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

-Właśnie przesłuchałam 10 utworów na najnowszej płycie „Zostanie po nas ślad”. Jej premiera odbędzie się podczas gminnych uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, zaplanowanych na dzień 9 listopada br. Przepiękne utwory, ogromny talent muzyczny naszych uczniów. Naprawdę warto było kilka lat temu zakupić GMINNE STUDIO NAGRAŃ, by każdego roku słuchać przepięknych utworów. Brawo! Tak trzymać! Gratuluję – podkreśla Teres Mazurek, wójt gminy.

 Gminne Studio Nagrań z którego każdego roku korzystają Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie zakupiony na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułWarcaby stupolowe w Grodziszczu
Następny artykułSpotkanie z czeskimi przyjaciółmi [FOTO]