Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów: Kopernika po remoncie, trwają prace na Słowackiego

Żarów: Kopernika po remoncie, trwają prace na Słowackiego

0

Zakończył się kolejny etap prac drogowych na terenie Żarowa. Kierowcy mogą już bezpiecznie poruszać się nową nawierzchnią ulicy Kopernika. Droga ta została wyremontowana, zrobiło się estetyczniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Zniknęły dziury i wszelkie uciążliwości drogowe, które napotykali w tym miejscu zmotoryzowani.

Jest to już kolejna droga przebudowana w ramach dużego projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”, który realizuje gmina Żarów. – W tej chwili kontynuujemy wszystkie inwestycje, na które gmina pozyskała dodatkowe środki zewnętrzne. Zdajemy sobie sprawę, że skala potrzeb remontowych zgłaszanych przez mieszkańców jest znacznie większa. Staramy się je sukcesywnie realizować w miarę możliwości finansowych gminy. Jednak w pierwszej kolejności wykorzystujemy środki unijne, dlatego inwestycje realizowane są w miejscach objętych dodatkowym dofinansowaniem. To są planowane działania, mamy podpisane umowy z wykonawcami, które musimy finalizować. Po zakończeniu wszystkich zadań wpisanych do unijnych projektów, przystąpimy sukcesywnie do kolejnych przedsięwzięć zarówno w mieście, jak i na terenach wsi – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Zgodnie z podpisaną umową prace w tej chwili realizowane są przy przebudowie ulicy Słowackiego. Droga jest zamknięta, zerwana została już stara nawierzchnia drogowa, a żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji prowadzi tam prace przy naprawie sieci wodociągowej. Niebawem ulica Słowackiego również zyska nową nawierzchnię asfaltową. Remont ulicy Kopernika pochłonął ponad 207 tys. złotych. Koszt modernizacji Słowackiego to z kolei ponad 304 tys. złotych. Wszystkie inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości około 3 mln 867 tys. złotych.

Po zakończeniu prac przy ulicy Słowackiego rozpocznie się remont dróg przy Placu Wolności, Kwiatowej i Puszkina.

/UM Żarów, opr. mn/