Strona główna Wydarzenia Świdnica Wykręcili kolejne rowery dla dzieci!

Wykręcili kolejne rowery dla dzieci!

0

Świdniczanie nie zwalniają tempa i skutecznie walczą o kolejne jednoślady dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. W ramach tegorocznej akcji „Rower Pomaga” mieszkańcy przejechali już ponad 451 tysięcy kilometrów!

Świdnica jest już po raz trzeci partnerem akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska-Białej. Zasady są proste: rowerzyści wpisują pokonywane przez siebie trasy, a po uzyskaniu odpowiedniej liczby kilometrów fundacja przekazuje rower dla dziecka, wskazanego przez partnera akcji.

Świdnica już dwukrotnie zajęła drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do akcji. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 – udało się przejechać ponad 220 000 km i uszczęśliwić aż siedmioro małych świdniczan.

W tym roku na jeden rower trzeba uzbierać aż 100 tysięcy kilometrów, ale jak widać, dla świdniczan to żaden problem. Do 19 września zdołali przejechać już 451 tys. kilometrów! Podczas poniedziałkowego happeningu rowerowego zorganizowanego na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kolejne dzieci otrzymały swoje wymarzone „dwa kółka”. Trafiły one do Martina i Bartosza.

Przejechane na rowerze kilometry można wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem:  https://www.endomondo.com/challenges/36334159.

Akcja zbierania kilometrów potrwa w Świdnicy do końca września.

/mn/