Strona główna Temat dnia Szkoły policealne, czyli szybko i skutecznie

Szkoły policealne, czyli szybko i skutecznie

0

We współczesnym świecie czas jest cenniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Przyspieszył proces zdobywania i przekazywania informacji, przyspieszyła technologia, a co za tym idzie – tempo życia. Dlatego coraz częściej pada pytanie – dlaczego nie przyspieszyć procesu edukacji? Szkoły policealne uczące praktycznych, nowoczesnych i pożądanych umiejętności są odpowiedzią na wymagania współczesnego rynku pracy. Dlaczego warto wybrać ten typ edukacji?

Zostań praktykiem

Pięcioletnie studia nie zawsze okazują się najlepszym rozwiązaniem. Zawody praktyczne wymagają przecież przede wszystkim ćwiczenia umiejętności, a nie długich i żmudnych godzin spędzonych w salach wykładowych. Czasami intensywny rok czy dwa lata praktycznych zajęć w zakresie kosmetyki czy grafiki komputerowej dają lepsze efekty niż długoletnie studia. A co najważniejsze – szybko zdobyte uprawnienia pozwalają dużo łatwiej znaleźć pracę w wymarzonym zawodzie.

Nie rezygnuj z marzeń

Wchodząc na ścieżkę kariery zawodowej młodzi ludzie często wybierają kierunek, z którego potem nie są w pełni zadowoleni. Takie sytuacje nie są niczym wyjątkowym. Pasje odkrywamy w sobie przez całe życie, a przecież od dawna wiadomo, że przepisem na szczęście jest robienie tego, co się kocha i… zarabianie na tym.

Na szczęście szkoły policealne nie mają ograniczeń wiekowych. Dlatego przy tej formie kształcenia zmiana branży jest łatwa, szybka i skuteczna. Niejednokrotnie wystarczy jeden rok, by zupełnie zmienić swoje życie. Często nawet dorośli ludzie z wieloletnią karierą zawodową wracają do edukacji, by spróbować sił w innej pracy lub uzupełnić CV o nowe umiejętności.

Odkryj nowoczesną edukację

Szkoły policealne prowadzone są w taki sposób, by usprawnić, ułatwić i uprzyjemnić edukację. Nie chodzi tylko o profesjonalnie wyposażone pracownie, czy wykwalifikowaną, przyjazną kadrę praktyków, ale także o innowacyjne podejście do zarządzania placówką oraz nowoczesny tryb prowadzenia zajęć.

Szkoły wyznające takie zasady są doceniane przez Unię Europejską, dlatego mogą liczyć na dofinansowanie. Dzięki temu rozwój placówek jest stały, a oferta przez nie przygotowana często zawiera darmowe pozycje.

Dodatkowym atutem szkół policealnych jest łączenie edukacji stacjonarnej z kursami on-line. – Jeśli w programie znajdują się zajęcia, które nie wymagają fizycznej obecności, przeprowadzamy je za pośrednictwem Internetu – mówi Paweł Sakowski dyrektor Szkoły Policealnej TEB Edukacja w Poznaniu. – Taka elastyczność ułatwia zaplanowanie dnia naszym dorosłym uczniom i przekonuje do nas także nowych klientów.

Zostań doceniony przez pracodawcę

Dobry wybór szkoły policealnej to gwarancja współpracy z najlepszymi profesjonalnymi markami i to już na etapie edukacji. Doceniane firmy potrzebują profesjonalnie przygotowanych pracowników, dlatego coraz częściej obejmują patronatem wybrane placówki. Tak jest na przykład w szkołach policealnych TEB Edukacja, których partnerami są uznane brandy takie jak: Microsoft, Canon, Schwarzkopf, Kryolan czy Bielenda. Przygotowanie do zawodu pod okiem profesjonalistów i według programu stworzonego w konsultacji z najważniejszymi firmami w branży pozwala być spokojnym o jakość kształcenia i dalszą karierę.

Jak widać szkoły policealne coraz rzadziej traktowane są jako plan awaryjny, a raczej z rozmysłem wybierane jako alternatywne rozwiązanie dla często zbyt teoretycznych i długotrwałych zajęć w szkołach wyższych. Na korzyść szkolnictwa policealnego przemawia także bogactwo oferty. W Świdnicy TEB Edukacja oferuje ponad 50 kierunków! Wymarzony zawód teraz to tylko kwestia (krótkiego) czasu!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKadetki Polonii powalczyły w Żywcu
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]