Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice: zamkną przejazd do działek

Świebodzice: zamkną przejazd do działek

0

Od 17 września nie będzie dojazdu do ogrodów działkowych na Osiedlu Sudeckim od strony ulicy Granicznej. Ma to związek z rozpoczęciem prac modernizacyjnych na tym przejeździe.

W wyniku planowanych prac przejazd zostanie wyposażony w rogatki i sygnalizację świetlną, co ma poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Przejazd będzie wyłączony z użycia do 26 września. W tym czasie dojazd do ogródków będzie możliwy od ulicy Świdnickiej, przez teren betoniarni.

Z kolei do końca listopada mają się zakończyć prace przy modernizacji przejścia kolejowego w kierunku działek, od Osiedla Sudeckiego. – Ono także zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną oraz rogatki, co bardzo poprawi bezpieczeństwo. Zresztą właśnie o poprawę bezpieczeństwa na tym przejściu wnioskowali do burmistrza działkowcy. Po modernizacji przejście będzie bardziej funkcjonalne i bezpieczne. Będzie tu można przejechać rowerem czy niedużym wózkiem, którym przywozimy np. owoce z ogrodów. Natomiast przejazd kolejowy dla samochodów będzie wyłącznie od ulicy Granicznej – wyjaśnia Agnieszka Bielawska ze świebodzickiego magistratu.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułSzkolenia z animacji komputerowej dla dzieci i młodzieży!
Następny artykułKolejny nielegalny salon gier na celowniku