Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegomskie liceum z odnowioną halą sportową

Strzegomskie liceum z odnowioną halą sportową

0

W marcu rozpoczęła się modernizacja hali sportowej LO. Wymieniona została m.in. podłoga na hali głównej. Wyremontowana została także sala bokserska i salka fitness. Pod koniec września gotowa ma być sauna wraz z prysznicami.

W ramach realizowanych sportowe pomieszczenia zostały nie tylko odświeżone. Zamontowano w nich nowe okna oraz instalację grzewczą. W trakcie procedury przetargowej jest wymiana kotłowni węglowej na gazową. – Dziękuję serdecznie staroście Piotrowi Fedorowiczowi oraz wicestaroście Zygmuntowi Worsie za realizację tak ważnej inwestycji dla LO, dzięki której licealiści mają idealne warunki do rozwijania swoich umiejętności i sportowych pasji – mówi dyrektor strzegomskiego liceum, Tomasz Marczak.

Odnowiony kompleks sportowy jest kolejnym etapem wcześniejszych inwestycji, w skład których wchodzi sześć nowoczesnych pracowni przedmiotowych za kwotę 512 000 zł. To jednak nie koniec nowości. Trwa adaptacja pomieszczeń na dodatkową salę lekcyjną oraz toaletę dla dziewcząt wraz z „kącikiem próżności”, gdzie znajdować się będą lustra i toaletka.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnickie trojaczki już w komplecie!
Następny artykułSztuka opanuje pałac w Morawie