Strona główna 112 Ponad 660 porcji narkotyków

Ponad 660 porcji narkotyków

0

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie substancji psychotropowych oraz handel nimi. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 660 porcji handlowych amfetaminy oraz marihuany. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi teraz kara nawet do lat 10 pozbawienia wolności.


Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Strzegomiu będąc na służbie w swoim rejonie działania udał się wraz z funkcjonariuszami  Zespołu Prewencji na zaplanowaną wcześniej wizytę do jednej z rodzin na terenie miasta. Podczas kontroli rodziny w ramach procedury niebieskiej karty przeprowadzał rozmowy z domownikami. Kiedy przyszła kolej na 29-latka, ten zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, zaciskając jedną pięść. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W dłoni mężczyzna ukrywał porcję marihuany. Po krótkim przeszukaniu w pokoju mężczyzny funkcjonariusze znaleźli na biurku w plastikowym pudełku  susz roślinny koloru zielonego oraz na półce pod stolikiem  metalową puszkę po orzeszkach z zawartością proszku koloru białego.  Zabezpieczone znalezisko, przebadano testerem narkotykowym. Wynik wskazał jednoznacznie, że zabezpieczony zielony susz to marihuana, a zabezpieczony biały proszek to amfetamina.

Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 620 porcji handlowych  amfetaminy oraz ponad 40 porcji handlowych marihuany

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów, nie tylko posiadania środków odurzających, ale również udzielania ich, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, innym osobom.

/Źródło KPP w Świdnicy/