102 zawodników z 34 drużyn wystartowało w VIII Mistrzostwach Strzeleckich Policjantów województwa dolnośląskiego. Na drugim zaszczytnym miejscu podium znalazły się policjantki ze świdnickiej komendy.
– W zawodach VIII edycji Mistrzostw Strzeleckich Policjantów województwa dolnośląskiego, rozegranych 7 września, funkcjonariusze rywalizowali na strzelnicy sportowej klubu strzeleckiego „UR” w Jaworze. Brały w nich udział 3-osobowe drużyny policjantek i policjantów z Dolnego Śląska – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Do mistrzostw przystąpiły policjantki oraz policjanci z Wrocławia, Świdnicy, Jawora, Legnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Ząbkowic Śląskich, Kamiennej Góry, Zgorzelca, Góry, Głogowa, Polkowic, Bolesławca, Milicza, Środy Śląskiej, Strzelina, Lubania, Trzebnicy, Wołowa, Lubina oraz Czeska Policja z Trutnova. Rywalizowano zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.
Turniej rozegrany został w trzech konkurencjach – strzelaniu dokładnym, szybkim i dynamicznym z broni służbowej Walter P-99. Dodatkową konkurencją był „ZŁOTY STRZAŁ” Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy, polegający na oddaniu jednego strzału, z jednej ręki, do tarczy oddalonej o 25m.
Zawody zorganizowane zostały przez ZT NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze i Świdnicy, Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu, ZW NSZZ Policjantów woj. Dolnośląskiego, a także Jaworski Klub Strzelecki „UR”. Główną osobą odpowiedzialną za przygotowanie oraz przebieg zawodów był Adam Jacek Pilch, zastępca komendanta powiatowego policji w Świdnicy.
Drużynowo w kat. kobiet:
I miejsce – (497pkt) Komenda Miejska Policji we Wrocławiu we Wrocławiu
II miejsce – (335pkt) Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
III miejsce – (284 pkt) Wydział Konwojowy KWP
Drużynowo w kat. mężczyzn:
I miejsce – (557pkt) Komenda Powiatowa Policji w Jaworze
II miejsce – (531pkt) Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze
III miejsce – (526pkt) Komenda Powiatowa Policji w Górze
Strzelanie dokładne z pistoletu P-99 – w kat. kobiet
I miejsce – (87 pkt) Katarzyna Bieńkowska z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
II miejsce – (71 pkt) kom. Tamara Muszyńska z Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu
III miejsce – (68 pkt) sierż. szt. Magdalena Staniszewska z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
Strzelanie dokładne z pistoletu P-99 – w kat. mężczyzn
I miejsce – (83 pkt) sierż. Arkadiusz Stysiak z ZW NSZZP woj. dolnośląskiego
II miejsce – (82 pkt). asp.szt. Jerzy Kubicki z Komendy Powiatowej Policji w Górze
III miejsce – (81 pkt) st.asp. Mariusz Czernatowicz z Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Legnicy
Strzelanie szybkie z pistoletu P-99 – w kat. kobiet
I miejsce – (40 pkt) sierż.szt. Katarzyna Bieńkowska z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
II miejsce – (32 pkt) sierż. Magdalena Rasz z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
III miejsce – (30 pkt) podinsp. Alicja Zabłocka z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy
Strzelanie szybkie z pistoletu P-99 – w kat. mężczyzn
I miejsce – (59 pkt) asp. Michał Jacewicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze
II miejsce – (56 pkt) asp.szt. Piotr Sienkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy
III miejsce – (53 pkt) asp.szt. Andrzej Kubusiak z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze
Strzelanie dynamiczne z pistoletu P-99 – w kat. kobiet
I miejsce – (81 pkt) sierż. Katarzyna Bieńkowska z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
II miejsce – (75 pkt) sierż. Magdalena Rasz z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
III miejsce – (69 pkt) podinsp. Alicja Zabłocka z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy
Strzelanie dynamiczne z pistoletu P-99 – w kat. mężczyzn
I miejsce – (84 pkt) sierż.szt. Krzysztof Pańszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie
II miejsce – (84 pkt) podinsp. Jarosław Sypko z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
III miejsce – (80 pkt) asp.szt. Krzysztof Kos z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze
/KPP Świdnica, NSZZP Wrocław, opr. mn/








![Ich łupem padły perfumy za ponad 1200 złotych. Teraz szukają ich policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Swidnica-kradziez-w-drogerii-2025.10-mix-100x75.jpg)

![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)
![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)