Strona główna 112 Pijany chodził po rusztowaniach przy katedrze

Pijany chodził po rusztowaniach przy katedrze

6

Nietypowa interwencja strażników miejskich. Zostali oni wezwani przez proboszcza świdnickiej katedry, który nie mógł przemówić do rozsądku pijanemu mężczyźnie chodzącemu po dachach garaży i rusztowaniu przy kościele. Ostatecznie trafił on do policyjnego aresztu.

zdjęcie ilustracyjne (czerwiec 2018 roku)

Zgłoszenie w sprawie „śmiałka” wpłynęło do straży 4 września, o godzinie 17.15. – Przybyli na miejsce strażnicy zastali mężczyznę na rusztowaniu na wysokości IV-V piętra. Osoba ta okazała się znana strażnikom z wcześniejszych interwencji. Na ich prośbę zeszła z rusztowania. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu – relacjonuje Jacek Budziszewski ze świdnickiej straży miejskiej.

Wydawało się, że nietypowy wybryk udało się zakończyć bez niepotrzebnych scysji. Stało się jednak inaczej. – Mężczyzna stał się agresywny i przestał wykonywać polecenia mundurowych. Decyzją Oficera Dyżurnego KPP został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań, gdzie po wytrzeźwieniu w dniu następnym został na niego sporządzony wniosek o ukaranie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy – dodaje Budziszewski.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułChory lis nie przeżył
Następny artykułAutobusy linii 31A już jeżdżą do Wałbrzycha. Będzie więcej kursów!