Strona główna 112 Pijany chodził po rusztowaniach przy katedrze

Pijany chodził po rusztowaniach przy katedrze

10

Nietypowa interwencja strażników miejskich. Zostali oni wezwani przez proboszcza świdnickiej katedry, który nie mógł przemówić do rozsądku pijanemu mężczyźnie chodzącemu po dachach garaży i rusztowaniu przy kościele. Ostatecznie trafił on do policyjnego aresztu.

zdjęcie ilustracyjne (czerwiec 2018 roku)

Zgłoszenie w sprawie “śmiałka” wpłynęło do straży 4 września, o godzinie 17.15. – Przybyli na miejsce strażnicy zastali mężczyznę na rusztowaniu na wysokości IV-V piętra. Osoba ta okazała się znana strażnikom z wcześniejszych interwencji. Na ich prośbę zeszła z rusztowania. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu – relacjonuje Jacek Budziszewski ze świdnickiej straży miejskiej.

Wydawało się, że nietypowy wybryk udało się zakończyć bez niepotrzebnych scysji. Stało się jednak inaczej. – Mężczyzna stał się agresywny i przestał wykonywać polecenia mundurowych. Decyzją Oficera Dyżurnego KPP został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań, gdzie po wytrzeźwieniu w dniu następnym został na niego sporządzony wniosek o ukaranie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy – dodaje Budziszewski.

/SM Świdnica, opr. mn/