Strona główna Sport Piłka nożna Pierwszy punkt Zjednoczonych

Pierwszy punkt Zjednoczonych

0

Po raz pierwszy w tym sezonie piłkarze Zjednoczonych Żarów posmakowali punktów na boiskach grupy wschodniej IV ligi. Po trzech porażkach przyszedł czas na wyjazdowy remis z GKS-em Mirków/Długołęka.

Żarowianie nie po raz pierwszy w tym sezonie postraszyli rywali jeśli chodzi o swoją grę w ofensywie. Znów strzelili sporą liczbę goli, ale też tradycyjnie już mieli swoje kłopoty w grze obronnej. Po czterech spotkaniach drużyna trenera Adama Łagiewki ma już 17 straconych goli i w tej statystyce jest najsłabsza w lidze. Problemy rozpoczęły się już w 6. minucie, kiedy to ekipę GKS-u Mirków/Długołęka na prowadzenie wyprowadził Jarosław Gołda. Goście odpowiedzieli bardzo szybko, bo już 5 minut później po akcji wykończonej przez Wojciecha Szewczyka zrobiło się 1:1. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końca pierwszej odsłony.

Po zmianie stron miejscowi szybko wyszli na prowadzenie. W 47. minucie Tomasza Janikowskiego pokonał Kacper Tarka, a chwilę później Jarosław Gołda strzelił na 3:1. Zjednoczeni rzucili się do odrabiania start i zdołali urwać gospodarzom punkt. Najpierw goście złapali kontakt po golu Damiana Uszczyka, a remis żarowianom zapewnił Konrad Sajdak. Zjednoczeni z jednym punktem wciąż plasują się na ostatniej pozycji w tabeli grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej.

GKS Mirków/Długołęka – Zjednoczeni Żarów 3:3 (1:1)

Zjednoczeni: Janikowski, Hruszowiec (58′ Goździejewski), Wojnowski, Szuba, Gawryszewski, Łagiewka, Czoch (71′ Baziak), Szewczyk Khvostenko (58′ Uszczyk), Klimaszewski (82′ Borowiec), Sajdak.