Strona główna Sport Siatkówka Pierwsze koty za płoty siatkarek Polonii

Pierwsze koty za płoty siatkarek Polonii

0

Seniorki MKS-u Polonia Świdnica szykujące się do startu rozgrywek II ligi są już po pierwszych grach kontrolnych. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej sprawdziły swoją formę podczas turnieju w Jaworze. 

W sobotę, 1 września gospodarzem mini zawodów była Olimpia Jawor. Na starcie wystąpiły gospodynie, a także siatkarki Impelu Wrocław i Polonii Świdnica (wszystkie zespoły grają na co dzień w II lidze). Biało-zielone uległy 1:3 Olimpii Jawor i wygrały z wrocławiankami 3:1.

Trenerka Magdalena Sadowska była zadowolona z postawy zawodniczek i pochwaliła cały zespół za ambitną grę. Swoich sił mogły spróbować nasze juniorki, które wykazały dużo ochoty do walki. Nadmienić należy, że w meczach sparingowych nie brała udziału Sandra Mielczarek, która doznała lekkiej kontuzji stawu skokowego. Nowym kapitanem zespołu wybrano Annę Maziakowską. Następnym etapem przygotowań do sezonu będzie wyjazdowa potyczka z Częstochowianką Częstochowa (15.09) i Międzynarodowy Turniej Towarzyski im. Tadeusza Ząbka z udziałem m.in. Olimpii Jawor i włoskiej ekipy Sant Elia Fiumerapido (22-23.09) – wyznaje Grażyna Działowska, prezes MKS-u Polonia Świdnica.