Strona główna 112 Ostatni weekend wakacji. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Ostatni weekend wakacji. Policja zapowiada wzmożone kontrole

1

Policjanci świdnickiej drogówki w związku ze zbliżającym się ostatnim weekendem wakacji spodziewają się zwiększonego ruchu pojazdów na drogach. By podróżujący mogli czuć się bezpiecznie i bezpiecznie wrócić z letniego wypoczynku, na drogach powiatu świdnickiego pojawi się więcej niż zwykle patroli.

Policyjne działania rozpoczęły się w piątek i potrwają do niedzieli. – Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Sprawdzać będą przede wszystkim trzeźwość kierowców, prędkość z jaką się poruszają, a także czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci. Uwaga mundurowych skierowana będzie również na kierujących motocyklami oraz rowerzystów – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policyjne patrole wyposażone będą w mierniki prędkości oraz alkomaty, a nieoznakowane radiowozy w wideorejestratory, by skutecznie walczyć z piratami drogowymi. Niezależnie od tego, mundurowi apelują do kierowców o rozsądek i rozwagą na drodze.

Aby ten ostatni wakacyjny weekend, podczas którego wielu planuje powroty, przebiegł bezpiecznie, warto stosować się do kilku zasad:

  • nigdy nie wsiadać za kierownicę po alkoholu;
  • przed podróżą starać się wypocząć;
  • w czasie jazdy korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewozić w fotelikach;
  • przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego) wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) i potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny),
  • przestrzegać ograniczeń prędkości, dostosować ją do aktualnie panujących warunków drogowych – dobre warunki nie gwarantują bezpieczeństwa,
  • pamiętać o zastosowaniu zasady ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami – oni nie zawsze są widoczni na drogach.

/KPP Świdnica, opr. mn/