Strona główna Kultura Niezwykła muzyka w niezwykłym miejscu. Koncert w Makowicach

Niezwykła muzyka w niezwykłym miejscu. Koncert w Makowicach [FOTO]

0

Najpierw w kościele św. Katarzyny, a następnie na schodach malowniczo położonego pałacu. W ramach II cyklu Koncertów Ziemi Świdnickiej w Makowicach wystąpił zespół Duo del Gesu.

Założony w 2010 roku przez francuskiego skrzypka Arnauda Kaminskiego i polskiego altowiolistę Krzysztofa Tymendorfa, zespół Duo del Gesú zdobył pierwszą nagrodę na 25. Young Musician International Competition 'Città di Barletta’. Sukces we Włoszech zainicjował międzynarodową karierę zespołu: koncertuje na całym świecie, zapraszany jest na międzynarodowe festiwale, kongresy, seminaria, do prowadzenia warsztatów mistrzowskich oraz zasiadania w jury konkursów muzycznych. Repertuar duetu skupia się na kompozycjach specjalnie dedykowanych skrzypcom i altówce, głównie z XVIII i XIX wieku, rzadko wykonywanej.

Podczas przerwy w koncercie można było skosztować domowych wypieków parafian z Makowic, a do tego rozsmakować się w lokalnym winie. Była to także okazja do złożenia datku na remont zabytkowego kościoła św. Katarzyny, który z racji swojej wartości historycznej wymaga stałej i specjalnej opieki.

***

W tegorocznej odsłonie Koncertów Ziemi Świdnickiej odbędzie się w sumie aż sześć spotkań z muzyką klasyczną. Repertuar koncertów wypełnią kompozycje od renesansu po XXI w., klasyczne i jazzowe. Wykonawcami koncertów będą wybitni muzycy z różnych krajów: Polski, Niemiec, Francji i Włoch.

Kolejne koncerty odbędą się 7 października w Krzyżowej (kościół pw. św. Michała Archanioła), 13 października w Witoszowie Dolnym (kościół pw. Nawiedzenia NMP), 14 października na Zamku Topacz w Ślęzie.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny! Więcej szczegółów na www.chorda-auxit.pl

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWalczyli o medale Mistrzostw Polski! [FOTO]
Następny artykułŚwidnica od podwórza – odc. 35 [FOTO]