Strona główna Temat dnia Łukasz Świeczko oficjalnie kandydatem na Wójta Gminy Świdnica

Łukasz Świeczko oficjalnie kandydatem na Wójta Gminy Świdnica

0

Łukasz Świeczko został oficjalnie kandydatem na Wójta Gminy Świdnica – podała na swoich stronach internetowych Państwowa Komisja Wyborcza. Kandydat jest bezpartyjny i startuje z własnego komitetu wyborczego. 

Łukasz Świeczko jest od czterech lat radnym Gminy Świdnica z okręgu Grodziszcze, Krzyżowa, Wieruszów. Znany jest mieszkańcom przede wszystkim z tego, że przez cztery lata w niecodzienny sposób sprawował swój mandat. Standardem w tym czasie stało się przekazywanie środków z własnej diety radnego na cele lokalnej społeczności. Jego kadencja to również liczne interwencje i pomoc zwykłym ludziom, w zwykłych sprawach, choć jak sam przyznaje, będąc w opozycji, nie zawsze było łatwo.

– Ale taki już jestem, że zawsze dążę do obranego celu. Pamiętam, jak w pierwszym roku wielu osobom nie podobało się to, co robię dla mieszkańców. Złościli się, że przecież to jeszcze nie jest kampania wyborcza i będzie czas na „pokazywanie się”. Ale dla mnie praca w Radzie nie miała być „pokazywaniem się” przed wyborami, ale uczestniczeniem w życiu lokalnej społeczności przez całą kadencję, bo jak wtedy mówiłem, samorządowcem nie jest się co cztery lata, ale przez cztery lata – wspomina kandydat na wójta Łukasz Świeczko. Teraz swoje doświadczenie oraz zaangażowanie chce wykorzystać w pracy na stanowisku wójta gminy. Jak sam mówi, gmina wiejska Świdnica potrzebuje po 16 latach rządów Teresy Mazurek odważnego i dynamicznego rozwoju.

Czasami słyszę opinie, że w naszej gminie nie jest tak źle, bo przecież są inne, które rozwijają się jeszcze wolniej. Moim celem będzie zmiana takiego myślenia, abyśmy nie porównywali się ciągle z najgorszymi, ale byśmy dążyli do najlepszych – mówi kandydat na wójta Gminy Świdnica.

Łukasz Świeczko ma 35 lat i jest absolwentem wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Swoją pracę magisterską poświęcił gminie Świdnica i możliwościom pozyskiwania przez nią środków unijnych. Od czasu zakończenia studiów w 2008 roku brał udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu prawa administracyjnego, zamówień publicznych, czy finansów publicznych. Jest również dwukrotnym finalistą ogólnopolskiego konkursu „Mistrz Finansów Publicznych”.

Zawodowo Łukasz Świeczko pracuje na stanowisku księgowego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, a społecznie, bez pobierania za swoje obowiązki wynagrodzenia, jest również wiceprezesem Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych, które od lat pozyskuje z funduszy unijnych środki na wsparcie przedsiębiorców.

Już wkrótce na łamach portalu Swidnica24.pl pojawi się wywiad z kandydatem na Wójta Gminy Świdnica Łukaszem Świeczko, który z pewnością powie więcej o swoim programie na pięcioletnią kadencję.

/ Artykuł sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Świeczko /

Poprzedni artykułMakowice wystrzelały zwycięstwo w tegorocznym cyklu
Następny artykułMarek Michalak: Zawsze będę wspierał dzieci [WYWIAD]